bugün

sevgili olacak kıza seni seviyorum diyecek andır.
(bkz: sözün bittiği yer)
(bkz: ölüm haberi)
terkeden sevgiliyi, hayatında kalmak için ikna edip; dönem sonunda sevgili tekrar başlamak istediğini söylediğinde içinde artık o hisler kalmadığı için ben artık istemiyorum diyebilmek ve sonrası.
sevgilinin karşısında ağlarken mesela. hele bide cevap bekliyorsa. çok zor. ne konuşabilirsin ne doğru düzgün bangır bangır ağlayabilirsin. tıkan kal otur aşağı.
Sevgilinden, ":)" şeklinde bir cevap alınınca.
seni o adam için terkediyorum, der. o adam mı? bi zamanlar hani şu götünü kolladığın, o dayak yerken dövenlerin arasına girip seninde sağlam dayak yediğin adam. acı dolu, ihanet dolu düşünceler, duygular. gitme diyemezsin. ağzın açılmaz sadece gözlerinin içine bakarsın. ağlarsın umursamaz çeker gider. bu gibi durumlardır be sözlük.
gözü yaşlı sevgilinin gitme dediği an.
karşınızda ki kişiye zorda kalmamak için yalan söylenmişse eğer yalan ortaya çıktığı dakikadan itibaren artık sizde konuşmalar zorlaşır , susuşmalar başlar. * * bir de ölüm karşısında ağzımızı açamıyoruz konuşamıyoruz istesekte konuşamıyoruz...
(bkz: boşalma sonrası ilk bir dakikada erkek düşünceleri).
bir babaya oğlunun şehit olduğu haberini verdiğin andır.
dişçiden çıktığın andır.
alkolun dozunu ayarlayamadığın anlar.
bilmediğin bir dili konuşmaya çalıştığın andır.
ağıza yumruk yenen anlar ya da suçlu olunan anlardır.
en yakın arkadaşının annesini kaybettiğini senin yanında öğrendiği andır. kelime çıkamaz ağzından.
anlatılacak şeyin bi türlü akla gelmemesi...
(bkz: blowjob)
haksızlık karşısında konuşmak kolay değildir.
20'lik diş çekiminden sonra.
çok koyu bir muhabbetin ortasında tam dalmışken, soru sorulduğu andır.
osurduktan sonra insanların sana baktığı andır.
kendisi hakkında haksız bir eleştiri yapıldığı zaman cevap verme gereği bile duymama.
esnerken çok zor ama sevdiğin kızın alanına girdiğinde ise imkansız .
onca söyleyecek varken cümlelerin boğaza takılı kaldığı zamandır.