bugün

Çinlilerin niye bu kadar çok olduğunu düşünürken akla gelmiş çıkış noktası.
yarin yanağından gayrı paylaşmak için her şeyi denir bir türküde kardeşler. muhtemelen 4 karı alıp kendini onlara peşkeş çekmeyi hayal eden bir arkadaşımızın sorusudur..
Ortak tabi yoksa 1 erkege 4 kari dusmesi cok zor.
tabi ki manifestoda da böyle yazmıştır marx ve engels. (bkz: liseli)
" Tüm burjuvazi, ama siz Komünistler kadınları da ortaklaşa kılacaksınız, diye bir ağızdan yaygarayı basmaktadır."

" Burjuvanın gözünde, karısı, bir üretim aracından başka bir şey değildir. O yüzden de, üretim araçlarının ortaklaşa kullanılacağını duyar duymaz varabildiği tek sonuç, kadınların da ortaklaşa kullanılacağı olmaktadır. "

" Asıl amacın, kadınları basit birer üretim aracı olmaktan çıkarmak olduğu, burjuvanın aklının ucundan bile geçmemektedir. "

(bkz: komünist manifesto)
(bkz: sakin ol liseli)
bu konuda gerekli cevapları engels Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni kitabında vermiştir. burjuva düzeninde insanlar sevmediği insanlarla evlenmektedir. mesela burjuva ailesi kızını sermaye dağılmasın diye başka bir burvuva ailesinin cocuğu ile evlendirir. bu gençleri baskılayan bir şeydir. kaçınılmaz olarak aldatırlar birbirlerini. işçi ailesi öyle mi? değil. komünizmde de aldatma falan olmayacak sevgili kardeşlerim.
dinler fakirlere verin diyor... karıkızı da mı vericez?

fetva versin biri.