bugün

şeriat ile ilgili olumlu hiçbir kelimenin edilmemesine rağmen kelimeleri çarpıtıp ona dayatarak cumhuriyet karşıtı olarak lanse edilen insanların haklı yakarışıdır zira komünizm ideal yönetim biçimiymiş gibi gösterilmekte ve çoğu yerde övgü dolu sözler sarf edilmektedir.
neticede komünizm cumhuriyet ile taban tabana zıt ayrıca bilindiği üzre türkiye cumhuriyeti'nin reddettiği bir sistemdir.

onlarca kez başarısız olmuş, uğruna katliamlar yapılmış bu sistemi (diğer yönetim sistemleriyle birlikte) halen gündemde tutmayınız, tutmaya çalışmayınız. türkiye'nin kıyamet gününe kadar benimseyeceği tek sistem cumhuriyet olacaktır, bunu iyi belleyesiniz.
(bkz: dün şeriatçıydım bugün cumhuriyetçiyim)
(bkz: şeriatçıları koruma derneği)
cumhuriyet bir yönetim biçimidir, bir ideoloji değil eğer başlığın doğru olmasını istiyorsak komünizm burjuva demokrasisi bir harekettir.

komünizm sosyalizmden sonraki bir yönetim biçimidir. öyle lak diye geçilemez. bireyler bilinçlerini toplumsal bir şekilde geliştirerek "beni" değil "bizi" öğrenirler. öte yandan en ilerici burjuva demokrasisi bile sosyalizmden geri olmak zorundadır. bakın bu bir zorundalıktır. insanın insanı sömürdüğü, diğer devletleri ezdiği, savaştığı ve bugüne kadar iktidara geldiğinden beri 1 milyar insanın canına kıymış bir sistemdir kapitalizm. zamanının ilericisi olan bu sistem artık gericileşmiştir ve insanlığın önünde bir engeldir. bu düzenin değişmesi ise insanlığın elindedir.

burjuva demokrasilerinin ilan ettiği insan hakları ise yalnızca özel mülkiyet hakkıdır. diğer tüm haklar kağıt üzerindedir ve istendiği anda sistem tarafından geri alınır.- (bkz: faşizm)- bunun dışında üretim araçları üzerinde sömürü ve mülkiyet devam ettikçe özgürlük bir hayaldir. kapitalist sistemin oturduğu son 150 yıldır dünya yalnızca kanı, ateşi ve gözyaşını görmüştür. bu yüzden bu sistemin savunucuları insan hakları çığlıkları ile yalnızca maval okuyorlar.
ne şeriat ne kominizm türkiye için hayırlı değildir bunu insanların artık kafalarına sokmaları lazım şeriat ve ya kominizmle türkiyeden daha iyi yönetilen çökmenin sınırında olmayan tek bir ülke gösterin kafamı keserim!
şeriatı kötüleyenlerin cumhuriyete zıt olduğu için değil islam temelli olduğu için kötülediği ele alınırsa çoğu kimsenin umursamadığı olaydır. yani biz cumhuriyetten başka her sisteme mesafeliyiz falan palavrası burada fos çıkar, dolayısıyla bunun bir önemi kalmaz. kimse şeriat için demokrasi var, oylama yapılsın demiyor, kimsenin de şeriat gelsin diye bir gayreti yok ama birileri şeriata aldığı tavrı komunizme almayınca insanın aklına başka şeyler geliyor, zira referans noktanız atatürk ise kendisinin her iki sistemle ilgili son derece net tavrı mevcuttur, kıvırmanın lüzumu yok, dik durmak gerekir. şeriatçılar iran'a ama komunistler parti kursun, dinciler arabistan'a ama komunistler türkiye'de kalsın, tutarsız adamdan iğrenirim ben, elimde değil.