bugün

ne yapmaya çalıştıkları gayet net anlaşılan mal insan topluluğu.

beyimiz(ya da bayanımız) süpersonik bir şahsiyettir çünkü. öyle her gördüğüne gülmez. şimdi mantıklı olan para verip gittiğin komedi filminde gülmendir. peki sen niye gülmemeye çalışıyorsun evledım? mal mısın? tabi ki malsın. hemen izah edeyim neden mal olduğunu.

komedi filmine gidip gülmemeye çalıştığına göre "abi berbat filmdi hiç gülmedim" gereksiz cümlesi ile ben zor insanım öyle her şeye gülmem havası vermeye çalışıyorsun. yani bir tür gösteriş. ego tatmini. bunlar bir de bulundukları ortamlarda bir anda sivrilmek için yaparlar bunu. filmden çıkar; "espriler berbattı. kurgusu da çok kötüydü ayrıca" der. kurgunun ne olduğunu sorsan bilmez ama. bak ben de çok anlamam o işlerden ama film çıkışı bık bık ötmüyorum senin gibi.

gidecekleri filmi hiç araştırmazlar. sonra film çıkışı öterler hiç beklediğim gibi değildi diye. "abi bu hokkabaz ne böyle ya hiç komik değil. gora'dan daha iyisini yapamayacak bu adam." saçma cümlesini örnek gösterebiliriz. lan gerizekalı! adam sana gülmekten yerlere yatıcan demiyo zaten filmi izleyince. o film de işlenen başka temalar da var. duygusallık var örneğin. gerçi sadece komedi olsa ne farkedecek? sen gene gülmeyeceksin.

baslıkta anlatılan insan! sen de bunu okuyorsun biliyorum. sen kasma yine önce komedi filmine git gülmeden mal mal otur, sonra korku filmine git gülmekten altına zıç. hayattaki misyonun bu olsun. sana güveniyorum yüzümü kara çıkartma benim.
böyle tipler herkesın güldüğü yerde gülmez içindende neresi komık diye geçirir, en gülünmuycek yerde de farklı olcak ya güler ne yapmaya çalışıyosa artık öyle .
(bkz: oppositioner)
sorunlu tipler. bir de yanınızda oturuyorsa keyfinizi kaçırabilir. zorla getirilmiş gibi "bu ne yaa" dercesine tavırlar triplenmeler, her saniye aklından geçeni hissettirmeye çalışması, bir yerinde duramama halinde olabilir*.
sizin ilgilenmediğinizi göstermeye çalıştığınız anda zaten filmi unutun.*
Komedi filminde gulmemeye calisan insan olmadigini anlatmaktan bikmis, kendi zevklerinin ve goruslerinin baskalarina bu kadar sorun olabilecegini gorememis insandir belki de
gittiği film yeni hababam sınıfı filmlerinden biriyse bu eylemi başarıyla tamamlayacak insan evladıdır.

edit: imla.
kendine verdiği sözü tutan kişidir. belkide girdiği iddayı kazanmayı planlayan kişidir.
kadri'nin götürdüğü yere git isimli filmde bizzat yaşadığım olay. gülmek için kendimi kastım lan. tebessümden ileri gitmedi orası ayrı.
- Kasıntı insan
- Kalas insan
- Neyi nerede yapacağını bilmediğinden ortama abez kaçan insan,
Aynı zamanda insana sinemada illallah getiren insan modeli.
gülmemek ayrı, gülmemeye çalışmak ayrı öncelikle.
çok saçma gelse de yaptım bir defa,arkadaşın ısrarı bile maskeli beşler'e gittik. ben kaliteli espriler bekleyen, film konusunda ufak bir uzman, doğu avrupa sineması hayranıyım ya, böyle basit filmlere gülmem havasındayım. sonra adamın elini balık mı ısırdı ne koptum hemen tabii. nereye kasıyorsam, ben herşeye gülen bir adamım.
adamın elini balık ısırmasına gülmek, sonradan düşünüce mallık gibi gelse de o anlarda çok teslim ediyorum kendimi filme sözlükcüm. böyleyim ben.
genellikle kızdır. bir yandan her gün alışveriş yapıp boyuna kilosuna dikkat edip 10 kilo makyajla falan gezerken bir yandan karamsar takılır. sokak maçlarında kaleye geçip asfaltın üzerinde kendilerini yerden yere vurup da kaşlarını çatarak "bana bişey olmaz amca!" şeklinde etrafa telkinlerde bulunan 3 numara saçlı, çelimsiz, bol tişörtlü küçük çocuklar gibi "ben hiçbir şeye gülmem" havasıyla yaşarlar. aslında komedi filmiyle ilgili gözden kaçırdıkları nokta, genelde sinemaya gelen komedi filmlerinin bilincinizle gülebileceğiniz öğeler taşımamasıdır. yani vitesinizi boşa alıp seyrettiğiniz zaman beyniniz değil omurilik soğanınız veya bilinçaltınız falan güler o filme... belki bağırsaklarınız bile gülüyor olabilir... bu kız bunu bilmez tabii. o yüzden bu noktada filmi anlamıyor denebilir. yani filmi anlamadığı için gülmez aslında... bu yüzden evinde tek başına derek jarman filmleri falan seyretse yeridir. çünkü onu da anlamayacaktır ve en azından anlamaması garip karşılanmamış olur.