bugün

son günlerde , aylarda yaşananlardan sonra herkesin kendisine sorması gereken soru.
zira güney amerika devletlerinden bir farkımız yok gibi artık.
otorite boşluğu, devlete saygı duyulmaması...

bu olaylar aslında ysk'nın veto kararı ile başlamadı.
cizre'De yapılamayan kaçak sigara operasyonu aslında devletin akp iktidarında ne kadar aciz duruma düşürüldüğünün kanıtıydı.
esnaf direnişi(!) ile karşılaşan emniyet güçlerimiz geri çekilmek(!) zorunda kalmış; operasyon yarım bırakılmıştı.

http://www.cnnturk.com/20...tirdi/600236.0/index.html

ne kadar acı değil mi?
türk devletinin güvenlik birimleri ülkenin batısında operasyonlarına ara vermiyorken ülkenin doğusunda esnaf direnişi ile karşılaşınca operasyondan çekiliyor.
bu rezilliğe rağmen içişleri bakanı hala görevinde. o ayrı mesele.

cizre ile bitmedi. hakkari'de bir kişiyi gözaltına almaya çalışan polis ekibi saldırıya uğradı.
http://www.internethaber....le-getirdiler-331831h.htm

elini vidanına koysun herkes, eğer vicdan varsa. bu normal mi? bir ülkede hapis cezasına çarptırılan kişileri ele geçirmeye çalışan polislerin linç edilmeye çalışılması olağan mı?
bu devletin otorite kaybının işareti değil mi?
bunun sorumlusu kim?
cevapları bellidir.

son olarak da ysk'nın veto kararından sonra gerçekleşen olaylar ortada.
doğu'da atatürk heykelinin üstüne pkk paçavrası bulaştırılıyor.
istanbul'un orta yerinde türk bayrağı gökten indiriliyor.
bakın, istanbul'un orta yerinde indiriliyor. nedir yahu bu ? bu nasıl bir rezilliktir? en ufak bir eylemde sayıları yüzleri bulan emniyet teşkilatı personeli nasıl oluyor da istanbul'un göbeğinde şanlı türk milletinin bayrağı indirilirken ortada yok? bunu emniyet teşkilatına mensup bir ailenin ferdi olarak soruyorum. sormuyorum da, cevabını biliyorum. sorumlusu o polisler değil çünkü. sorumlusu içişleri bakanı - eski müsteşar seçim nedeniyle şimdi- ve recep tayyip erdoğan'ın iktidarıdır.
buna nasıl göz yumuluyor?
bu olayın sorumluları şu an ne yapıyor?
kendisini vatansever, milliyetçi, dindar diye etiketlemeye çalışanlar cevap versinler bu soruya.
sonuna kadar desteklediğiniz erdoğan fransız'a esip gürlerken türkiye'deki bölücülere karşı niye gıkını çıkarmıyor?

dedim ya biliyoruz cevabını. tek dileğimiz sizin de ruhunuzun büründüğü etin kemiğin hakkını verip biraz düşünmeniz. başka bir şey değil.
muhtemelen vatansever, bayrağına milletine bağlı akp seçmeninin de cevap veremediği sorudur.

sözlükteki ve medyadaki akp yandaş ve yalaka takımının ise vereceği cevap merakla beklenmektedir.
kolombiya olsa hiç olmassa kahvenin iyisini içeriz.
Türkiye'de yaşıyoruz. Herşeyimiz Kolombi'ya gibi...