bugün

4. senemi doldurmak üzere olduğum, bunu yaparken bir yandan da kantinin playstation bölümünde çalıştığım okuldur. kocaeli candır. insanı hakkında ise yorum yoktur.
öncelikle eğitim kadrosu iyidir,prof. görmeden okuldan mezun oldum demek yerine prof.larla sağlam diyaloglara girebilirsiniz.
efendim gel gelelim kampüsüne güzeldir,yenidir,merkezden 35 dk. yukarıda olduğu için şehrin gürültüsünden uzak ve havası temizdir. şimdi diyeceksiniz ki efendim banane havasından,bana eğlence lazım eğlence diyorsanız öyle sürekli grupların gelip gittiği bir üniversite değildir kendileri barlar,eğlence mekanları da fazla yakınında değildir. öğrenci kitlesi topludur ve rahattır. öğrencilik hayatını güzel geçirebileceğiniz,eğlenebileceğiniz sosyal bir üniversitedir.
genelde ünv okumamış ev hanımlarının iğrenç esprilerine konu olan canım üniversite

(bkz: iğrenç espriler)
3 senedir bünyesinde eğitim görmekten mutluluk duyduğum üniversite.
3.ayda intihar etme noktasına getirtecek üniversite.Öğrencileri üzerinde deney yapılabilir.
(bkz: ben gönüllüyüm)
dağınık hatta darmadağınık bir üniversite, milyon köşede ona bağlı bir bölüm var, kampüsü onca düzlük varken dağ başına neden konulduğu konusuysa meçhuldür(!)
mezun olduktan sonra değeri iyice anlaşılan okul. kadrosu sağlamdır, kampüsü on numaradır -hatta daha güzelini görmedim-, kocaeli sıcacık güzel bir ildir, istanbula çok yakındır. kısaca candır. burada okumak bana göre ayrıcalıktır... ki 10 yıl içerisinde göreceksiniz kimse tutamayacak bu okulu.
ayrıca üniversiteye, kocaeline bok atanlara da buradan seslenmek istiyorum:
madem beğenmiyorsun gelmeseydin? okul sana özel davetiye mi gönderdi? ki bok atmayı da asla haketmiyor. sayesinde ileride ekmek yiyeceğin kuruma nankörlük yapma bence. cidden kızıyorum böyle tiplere...
(bkz: umuttepe yerleşkesi)
ayrıca yerleşke terimini kullanan ilk üniversitedir.
kısa ve öz olarak konuşmak gerekirse:

on numara okuldur ve tavsiye edilir.
şehir merkezine 40 dakika uzaklıkta dağ başında kampüsü olan üniversitedir.
yetenek sizsiniz türkiye 2.sezon yarı finallerinin çekildiği, yarışmalara ve etkinliklere çömlerin yoğun ilgi gösterdiği güzide üniversitelerden bir tanesi tek tanesidir.
kar yağdığında besyo,eğitim fakültesi ve mühendislik tatil olur diğerleri gelmeye mecburdur ayrımcılık yapılan üniversitedir.ayrıca son yapılan zamlarda bi suçunuz yok belki ama zamınıza koyim.(tamam sakinim)
az önce kampüsünde kar topu oynadığımız okulumuzdur.
zamanında yine böyle yoğun kar yağışı yağmasına rağmen tatil olmayıp sınırda olduğum dersten devamsızlıktan kalmama neden olan ve bunun neticesinde bursumun kesilip eşek gibi öğrenim kredisi almama sebebiyet vererek durduk yere beni borca sokan ama yine de özlenen üniversite.
internetteki haber sitelerinde egitime bir gün ara verildigi söylenen okul ama kendi resmi sayfasında bi açıklama yok. ulen haberciler bile anlamış bu karda o dag başında egitim olmaz, ama siz hala anlayamadınız dangalak okul ve fakülte yönetimi.
Böyle yağmaya devam ederse tatil yapmasalar bile gidemeyeceğim okul.
bir fakültesinde (mühendislik ) tatil yapılmışken tam karşısında yer alan fakultede (iktisadi idari) öğrenciler ders yapmaktaydılar neyse dedik sineye çektik şimdi de haberlerde tatil olduğu belirtilse de sitesinde böyle bir duyuru bulunmamaktadır çelişkiler üniversitesidir.
ayrıca insanız biz azcık halden anlayın o umuttepeye kutup ayılarını getirsen ölmezler ,penguenler de olabilir, hayvan türleri yok olmaz o derece.
hadi hayırlısı.
Bu sene kayıt olan öğrencilere Bologna Süreci adlı sikimtrak bi uygulamanın geldiği allahın unuttuğu okul.
Geçme notu 50 den 65 e yükseltilmiştir.Bütünleme kaldırılıp yerine hiçbir şey (yaz okulu dahil) konmamıştır. Çan yoktur.Çoğu öğrenci 65 i geçemez.Öğretmenler hiçbir tölerans göstermez (örneğin 100 lük kağıda 30 veren proflar, 64 ile bırakan hocalar vs), Yarıyıl geçme notu tüm okulların aksine 1.8 diyil 2.00dır.
Kısacası büt yoktur yaz okulu yoktur çan yoktur ve geçme notu 65tir. Allah belasını versindir.
(bkz: çok dertliyim be sözlük)
devlet üniversiteleri arasında en sağlam kampüse sahip, mezun olunduktan sonra değeri daha da iyi anlaşılan okulum.
gözümde canlandı koskoca mazi be sözlükçüm...özledim çok!
25 ağustos 2011 günü yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla ingiliz dil ve edebiyatı bölümünün yepisyeni bir öğrencisi olacağım üniversite.

diğer koülülerden bilgilendirme ve tavsiye bekliyorum.
görsel
öğrenci kulüplerinin çok aktif olduğu, öğrenci kulüpleri birliği isminde öğrencilerden oluşan bir birime sahip üniversitemdir.

aynı zamanda, bildiğim kadarıyla bahar şenliklerinin tamamını öğrencinin organize ettiği türkiye'deki tek üniversitedir. bahar şenlikleri öğrenci konseyi ve öğrenci kulüpleri birliği'nin sorumluluğunda gerçekleşmekte ve en küçük tiyatro organizasyonundan, sahne alacak sanatçı ile görüşmelere kadar tamamı öğrenciler tarafından yapılmaktadır.

yönetim* güvenlik konusunda çok titizdir. özellikle bahar şenlikleri, konser gibi organizasyonlarda bu daha da göze batar. en son her yerde halka açık olarak yapılan vodafone free zone konserlerinde rektör yardımcısı prof. dr. hasret çomak "ben şehrin itini kopuğunu üniversiteme alıp öğrencimi tehlikeye atmam" demiş. vodafone firmasına rest çekerek konseri halka kapatmıştır. iyi de etmiştir.

kısacası, kocaeli üniversitesi candır. eksileride vardır, kampüsü dağdadır, ulaşımı zordur falandır filandır. ama sevdirir kendini burası, hele ki koü'nün ruhu'nun bir parçası olabilirseniz. bırakmak istemezsiniz o zaman.

zedit: imla
öğrenci kulüplerinin faal olduğu canım okulum özledim sanırım. (bkz: mazi kalbimde bir yaradır)
gece gece özlem yarattı eski okulum insan hep sevgilisini, dostunu özlemez ya çok özledim seni umuttepe hat 4 seni bile ...
kocaeli üniversitesi bünyesine bağlı adalet meslek yüksek okulu hakkında kimse hiç bir bilgiye sahip değil.

(bkz: kocaeli üniversitesi adalet meslek yüksek okulu)