bugün

1911de kurulmus izlanda futbol takımı. 19 lig, 9 kupa şampiyonlukları vardır.
izlanda premier liginde şuan itibariyle önceki basari dolu yıllarıni mum ve gaz lambasıyla aratan takım.
valur olarak bilinen takımın tam adıdır. e'nin tepesinde bir çentik vardır, aha da böyle: é. sonra, sonraki d de izlandalı abilerimizin d'sidir.

1911 yılında atletizm kulübü olarak kurulmuştur, spor haricinde pek çok dalda da mücadele vermektedir. futbol takımı olarak bildiğimiz valur ise, 2010 sezonuna içerde aldığı fimleikafelag hafnarfjardar beraberliğiyle başlamıştır. her ne kadar golü 82'de yese de, fh-ingar'a 3 puan kaptırmadığı için kendini şanslı saymalı bence.

edi: başlığın normali sadece valur idi. ben açtım haa! knattspyrufelagid olm akıllı ol!
izlandanın başkenti reykjavikte kurulmuştur. kulübün ismi izlandaca şahin anlamına gelmektedir. kulüp sadece futbolla uğraşmamaktadır aynı zamanda hentbol kayak gibi spor dallarını da bünyesine katmıştır. izlanda premier ligini 6. sırada tamamlamıştır.
ezeli rakibi fimleikafelag hafnarfjardar'dır.

insan ister istemez soruyor, "reykjavik'te kulüp mü kalmadı yarraamsdottir?" diye.
(bkz: tüm takım bi siktirsin gitsin çay koysun gelsin)
2007'de şampiyon olmuş izlanda ligi takımı.
ismine hayran olduğum ve nasıl tezahürat yapıldığını merak ettiğim izlanda takımı.
bu sene sike sike şampiyondur.
Resmi Adı Valur Reykjavík olan kulüptür.
her maçı üst biter.
izlandadaki dayımlara formasını sipariş etmiştim. gümrükte takılmış: 'it may be dangerous material' yazıyordu açıklamada.
o gün bugündür rakibi olan stjarnan gardabaer'i tutarım.
rivayet olunur ki güiza'yı denemişler zamanında fakat beğenmemişler. ne kadar büyük kulüp, ne kadar ileri görüşlü kulüp burdan anlayın.
kuzenimin çaycı olarak çalıştığı kulüp.