bugün

son derece tiksinç, sinsi, adamsendeci ve müşkülpesent fakirliktir. adamsendeci ve müşkülpesent kelimelerini kullanmak için başlık açtım lan!

- abi bu sıcakta nasıl oturuyorsun ya? yok mu bi klima neyim?

+ ya bebeksi alırım almasına da klima beni çarpıyor yeeaa.

- abi bırak şimdi.

+ valla olm. şey değil yani.

- yav hadi klimayı geçtim tuvalet kağıdı nasıl olacak hoca? tek katlı. üstünde saman kağıdı gibi başka başka şeyler görünüyor. geri dönüşümden mi aldın lan.

bırakın abi bu sinsi fakirliği. ıykk.
(bkz: klimaların kifayetsiz kalması)
Klima kullanmak yerine yatarken pikeyi ıslatan kişidir.
çok saçma bir bahanedir. Açmazsan ben çarpıcam demek ister insan.

(bkz: parası ne ise verelim)
ofislerde ki Kezban sekreterlerin ağızlarından düşürmedikleri sözdür.
Paramız yok klima alamıyoruz demiyor da klima çarpıyor diyor. Evet.
sonradan görme tiplere dert olmuş durum.
Yok be kliması olanda aynı şeyden dert yanıyor.

Ne zenginler gördüm zaten yoktular.
gerçekten varoşluk belirtisidir. doğduğundan beri klimalı ortamda olsaydı zenginler gibi hem sonradan görmüş olmazdı hem alışırdı klima çarpmazdı. ama klimayı sonradan gördüğü için artık hem sonradan görme hem de klimanın çarptığı bir fakir olarak tarihte yerini alabilir.
Yıllarca anne babamın "niye klima almıyorsunuz ya biraz elektrik fazla geliyor ama yaz kış kullanıyorsunuz". Laflarına karşı söyledikleri şey olmuştur. Sonra ben parayı bulunca onlara iyi bi klima aldım çarpmayanından. Şimdi hiç açmıyorlar fatura çok gelmesin diye. Milyon lira kazanmış olmama rağmen
Çarpan bir klima varsa ortada bu fakir söylemi de ne alaka demeden edemiyor insan.
klima beni de carpiyor. bunun fakirlikle bi alakasi yok. tipki otomatik kapi gibi klima da carpar.
Bildiğin çarpıyor amk. Başımı agritan bir yavşak teknoloji ürünü.
20 senelik klima mabadı yiyen gelsin açsın lan tepkisi verdirten mevzudur. çarpmıyor resmen memlekete doğru çeviriyor adamı oğlum.. fakirlik ise gene fakiriz ama durum da bu maalesef..
Suan klimasiz oturamiyorum. Ama basimi agritiyor. Gerci basim hep agriyor. Basimin agrimadigi bir gun verin bana. Tiskurler.
fakirlikle alakası yok.
işyerinde de klima var ama bizi çarpıyor.
biz ne klimalar gördük içinde insan yok.
yaz aylarının en büyük fakirlik belirtisi sözdür. param yok alamıyorum demiyor da. evet.
Klimayı zenginlik belirtisi sanma fakirliği.
Bir benzeri ben rejimdeyim yemeyeceğimdir oysaki pahalıdır yemekler restoranlarda.
az önce çarpan fakirlik.
bu yazda sahnede olan fakirlik türü. evet.
yazın en büyük yalanıdır. evet.