bugün

günlerce odalarına kapanıp saçma kağıt müsvettelerine bakınmalarından ötürü ortaya çıkan hede.
boş kafalı sosyallerden olmaktansa, bilgili sosyallerden olmayı tercih edenlerin hak etmedikleri genelleme.
dur kitap okuyanlara bok atayım da izi kalsıncılık. ulan hadi gün boyu sol framede genellemelerin dibine vuruyosunuz da bu kadar akılsız genellemeleri de yapmayın be kardeşim. herkes sosyal olmak için acunun gerzek gerzek programlarını, saçma saçma dizileri izlemek zorunda mı? veya mallarla iletişim kurabilmek için o da mı mal gibi yaşamalı? ben çok kitap okuyan adamı hayatta kitap okuduğu için eleştirmem. asosyalse asosyal olduğu için eleştiririm. "aha bu kitab ohuyanlar hep böyle, asosyal oluyolla amk" gibi gerzekçe bir genellemeyle eleştirmem.
peşin peşin edit: ben çok kitap okuyan biri değilim. ama ben fazla okumuyorum diye okuyanlara da saldırmam. neticede kitaplar cehaleti alır.
çok dünyaya muvaffak kimselerdirler bilakis. kınıyorum başlığı: kın!
(bkz: kedinin erişemediği ciğere mundar demesi)
sözlükte dikkat çekmek için dahi olsa espri konusu yapılamayacak bir zorunluluğun, insan olma hallerinin en huzur vericisi olan öğrenme faaliyetinin bu derece seviyesizce dillendirilebilmesinin dahi kitap okumamanın yarattığı zavallılığın düzeyini göstermesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum.
henüz gerçek bir asosyal veya sosyal insanla karşılaşmamış kişi zırvası.
doğrusu, gerçek asosyallerin kitap okumadığıdır. kitap okuyan insan kendini geliştiren, bilgili ve hoşsohbettir. yani sosyal ortamın asıl ihtiyacı olan kişilerdir. yoksa boş boş konuşan, sürekli geyik çeviren insan bulmak zor değildir.
sosyalliği bel üstüne çıkamamış tipler için yapılacak çok birşey olmadığını kanıtlayan cümle.
kitap okuyanların -hadi diyelim arada sırada-çıktıkları ortamlarda hoş muhabbetlerinden ötürü büyük rağbet görmelerini engellemeyen durumdur. kitap okumayanlar ise sürekli bulundukları sosyal ortamlarda laf kalabalığı yapmaya mahkumdurlar.
Yarı doğru yarı yanlış bir önerme sanırsam. Asosyal değildirde onun sosyallik alanı senin alanına ters düşüyor sanırım.
görsel
alayı asosyal değişik tiplerdir. evet.
Kitapların insanlardan daha değerli olduğunu bilen kişilerdir. Sen anca geyik yap.
Doğrudur.
Başlığı hortlatanla aynı kaderi paylaşıp sanal sosyalleşiyoruz.
maalesef olandır. mahallede bir rıfkı vardı sabah akşam kitap okuyor herif sokak yüzü görmüyor zorla iki tokat atıp sokağa çıkardı allah razı olsun dedi çocuk. evet.
kitaplarda bulduğu hazzı normal hayattan alamayan adamdır. 46 yıl sonra görmeye başlayan adamın ' dünya hayat ettiğim gibi değilmiş' demesi gibi