bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    okunan kitaplarda faydalı, hoş veya can alıcı noktalar arasında gördükleri kısımlardır. Ayrıca bu alıntılar, kitap almak isteyen kişinin seçim yapmasında bir tür fragman görevi üstlenerek, kişinin kitap seçmesinde kolaylık sağlayabilir.
    18 -2 ... medeniittifuck
  2. 2.
    "Hayatta iki şey için öğrendim demeyeceksin: ilki şoförlük, ikincisi eş olmak. (karı- koca)
    ne zaman "öğrendim" derseniz, bilin ki, yoldan çıkmanız çok yakındır."

KARINCA KIRK OLUNCA- AHMET NACAR.
    19 ... tellal
  3. 3.
    "Hayırseverlik; köpeğin önüne attığınız kemik değildir.
    Asıl hayır severlik sende en az o köpek kadar açken, onunla paylaştığın kemiktir"

jack london- demir yolu serserileri

sayfa: 26
    46 -1 ... tuzsuzsu2
  4. 4.
    O güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler!
    17 ... otekilestiremediklerinizdenim
  5. 5.
    --spoiler--

Kadınların gülümsemediği bir şehrin erkekleri cesur olamaz.

--spoiler--
    24 ... yazar kasa cok yazar
  6. 6.
    aşk geçiçi bir duygudur.yaşayınca güzel yaşamayınca daha güzeldir.
    20 ... ruh ati
  7. 7.
    "insan hayattayken de ölebilirdi."
    25 ... rekz
  8. 8.
    - benim tecrübelerime göre bütün insanlar korkunçlar.
    - peki neden böyleyiz öyleyse ?
    - başka nasıl olunacağını bilmiyoruz.

gündüz güzeli - belle de jour
    15 ... may neym iz keriz
  9. 9.
    "bir insana bir insan herhalde yeterdi. fakat o da olmayınca? her şeyin bir hayal, aldatıcı bir rüya, tem bir vehim olduğu ortaya çıkınca ne yapılabilirdi? bu sefer inanmak ve ümit etmek kabiliyetini ben kaybetmiştim. içimde insanlara karşı öyle bir itimatsızlık, öyle bir acılık peyda olmuştu ki, bundan zaman zaman kendim de korkuyordum. kim olursa olsun, temasa geldiğim herkesi düşman, hiç değilse muzır bir mahluk telakki ediyordum. seneler geçtikçe bu his kuvvetini kaybedeceğine şiddetlendi. insanlara karşı duyduğum şüphe, kin derecesine çıktı. bana yaklaşmak isteyenlerden kaçtım. kendime en yakın bulduğum veya bulacağımı zannettiğim insanlardan en çok kaçıyordum. “o bile böyle yaptıktan sonra!..” diyordum…"
    8 ... idefixe
  10. 10.
    "Tesadüf, talih ve bahtsızlık...hepsi kaderin şubeleridir.
    Mazideki kederleri hatırlamanın sağlayacağı koruma, unutmanın getireceği huzurun yanında bir hiçtir.lakin aklın forsu hafızaya sökmez."
    8 ... mona