bugün

Lisedeki diğer bütün dersler gibi kolay bir derstir. Ancak tüm derslere devamlı çalışmak gerektiği için çalışacak zaman ayrılmadığında zor kıvamına gelecektir.
Lisenin en büyük sorunu ders çalışacak zaman bulamamaktır. Diğer yapılacak tüm aktivitelerden baya baya kısılmazsa kimya dersini başramazsınız.
simyanın çocuğu.

küfür gibi oldu ama neyse. fonetikten kaynaklandı sanırım.
birlikte yıllarca uzun yollar katedilmiş hayat arkadaşı. sabrı, dikkati, düzeni ve disiplini öğrendiğim alan.
formatını ve malzemelerini sevmediğim bilim dalı.
ineklerin 90 aldığı çalışmayanların 10 aldığı sayısal lise dersi.

tabloyu ezberlemedim.
Kimya biyoloji ile daha ilgilidir Aslında. Yukarıdaki yazar Fizik ile kardeşi olduğunu iddia etmiş kimya bilimi biyoloji biliminin kardeşi Kankisi dostudur Ama kimya'yı iyi öğrenebilmek için temel matematiği anlamak gerekiyor Yoksa kimyadaki mol hesaplamaları yapılamaz.
En sevdiğim bilim dalı diyebilirim. Sürekli kimya okusam bıkmam herhalde. Bu sene üniversite tercihi yapacak öğrencilerden benim gibi olan varsa kimya bilimini içeren bir meslek faydalı olabilir.

Ben seçmedim sanırım biraz pişmanım. https://tercihrehberin.co...lgili-meslekler-nelerdir/
1970'li yılların sonuna doğru popüleritesini yitirmiş bir bilim dalıydı.

Bugün moleküler biyoloji ve mikrokimya'daki gelişmeler ile tekrar popüler olmaya aday bir bilim haline geldi.

Zannediyorum 21. yüzyılın ikinci çeyreği kimya tarihi açısında hayli ilgi çekici bir dönem olacak.
En sevdiğim Bilim dallarından birisidir. Kimya, maddelerin ve elementlerin kimyasal özelliklerini inceleyen, aynı zamanda asit, baz, molekül ve kimyasal bağları (kovalent bağ, hidrojen bağı) inceleyen ve bu moleküllerin, asitlerin madde ile olan etkileşimlerini ve kimyasal reaksiyonlarını inceleyen bilim dalıdır. Fizik ve biyolojiye benzer bir sürü alt ana bilim dalları vardır.

Analitik Kimya
Biyokimya
organik kimya
inorganik kimya
Fizikokimya
Çok güzel bir bilim dalıdır özellikle deneylerini çok severim.
okumaya karar verdiğim bölüm. kimya ya da kimya mühendisliği okuyacağım. çok akıllı değilim ama muhteşem bir zekam var. türkiye dünyada en çok bor rezervi olan ülke. bordan elektrik üretmek istiyorum. cebime biraz para girer girdiğinde veya babamla barıştığımda kimya okumaya başlayacağım.

Duzenleme: cok sukur su an gayet akilliyim.
asıl sen kimya...
maddenin yapısını, özelliklerini, birleşimlerini, etkileşimlerini, tepkimelerini araştıran ve uygulayan bilim dalıdır.
Kimya ile ilgili "107 Kimya hikayesi" kitabını okumanızı tavsiye ederim.