bugün

ferrari'nin son dünya şampiyonu. nam-ı diğer buz adam.

doğum günüdür bugün. kutlu olsundur.
Cenabettir. Emeklilik kararını açıkladıktan 2 gün sona covid testi pozitif çıktı ve yarın koşulacak Hollanda gpye çıkamayacak. Yerine geçen sezonu Williams ile noktaladıktan sonra bu sezona alfa romeo test pilotu olarak başlayan Robert kubica yarışacak.
her zaman en çok sempati duyduğum pilottu. emekliliğin tadını çıkarsın. adamın 2006'da monaco gp'de aracı yandıktan sonra araçtan inip doğruca deniz kenarındaki yatına yürüyerek gidip yarış devam ederken kafa dinlediği bir videosu var ki tam thug life.*
14 senedir ''ferrari'nin son şampiyonu'' sıfatını taşıyor ve bu sıfatla birlikte emekli oluyor. yolu açık olsun buz adamın.
Bitenler listesine eklenen pilot. Spin atmasa kameralar unutmuştu onu.
Kral,instagramından paylaştı.
görsel
görsel
sıkı bir f1 takipçisi olduğum ilkokul çağlarımda Rubens Barrichello ile birlikte favori f1 pilotumdu.
113 yarış sonra 2018 abd gp galibi olmuş formula 1 pilotu. şampanya töreni öncesinde odada lewis hamilton'a ''şampiyon oldun mu?'' diye sorması ise tam bir rai style.
ferrari takıp politikasına takılmasa şampiyonluk yarışında favori olabilirdi.
kaliteli pilottu.
efsanevi f1 yarışçısı.
aşağıdaki videoda bu haftasonu koşulan Macaristan gp podyum seremonisini içeriyor. sunucu eski mclaren Mercedes pilotlarından David coulthard.

Ferrari sükse dolu bir double yapmasının ardından gözler özverili yarışıyla hem vettelin 1. olmasını sağlayan hem de mercedese "bir dakika biz buradayız" mesajı veren kimi raikkonen'in üzerinde.

videonun 2. dakika 20. saniyesinde David, kimiye "süper bir zaferdi taraftarlarına kendi dilinde bir şeyler söylemek ister misin?" diye soruyor. kimi ise "gerek yok zaten ingilizce biliyorlar" diyor.

ikisini yan yana görmek beni eski günlere götürdü. hatırlayanlar bileceklerdir ki David ile kimi birbirleriyle mclaren Mercedes ile yarışırken takım arkadaşlarıydı. mika hakkinen 98 ve 99 yıllarında şampiyon olduktan sonra emekliliğini açıklamış ve yerine kimi raikkoneni oturtmuştu yöneticiler. o zamanlar çok eleştirilmişlerdi. David pek stabil bir pilot değildi, kimi ise daha kendini tam anlamıyla ispatlayamamıştı. tabi ardından ferrarinin f1 tarihinde görülmemiş dominasyon yılları geldi. o yıllarda padoktaki en iyi araç olmakla birlikte, schumacher'in de kalitesi eklenince resmen fark atmaya başlamışlardı. o kadar üstündü ki araçlar, Ferrarilerin diğer araçlar ile biraz olsun rekabet edebilmeleri için f1 yöneticileri ağırlık koyulması fikrini bile düşünmeye başlamışlardı.

kimi raikkonenin, David coulthardın gölgesinde geçirdiği o yıllarda onun f1 kariyerini erken bırakacağını düşünenler, böylesine ihtişam dolu bir double karşısında, aslında ne kadar da yanıldıkları ortada.
(bkz: Kimi)
Geri don geri don ne olur geri don... 2007-2008...
ferrari pilotuydu. Onunla guzeldi her sey.
Dunku siralama turunda telsiz konusmasi;

kimi k, pit p olsun;

K: settlement had problem?
P: negative, why?
K: I feel something wrong on left rear tire.
P: right, it's looking 6 degrees colder than others.

Sen nasil bir pilotsun amk?
Çocukluğumun yarışçısıydı ya.Seneye emekli olur herhal.
Formula 1 in sergen yalcini.
Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi raikkönen esprilerine alet edilen f1 pilotu.
2017 sonuna kadar Ferrari'de yarışacak olan pilot.

https://www.formula1.com/...m-raikkonen-for-2017.html
f1 izlerken ferraride favori pilotumdu.
hem aşıktım hemde yarışlarda ki hırsına hayrandım. bahsettiğim sanırım 2008 li yıllar olsa gerek bilemiyorum. her cmrt pzr mutlaka kaçırmadan izlerdim bazen sabaha karşı olurdu. ne oldu neden karıştı kafası nasıl böyle düşüşe geçti ralli malli gerçekten anlamadığım pilot. birinci geldikten sonra şampanyayı yüzüne patlatırdı anında dikerdi. bence f1 in o eski tadı yok heleki schumacher e hiç değinmiyorum bile. ikisinin fotoğrafları hala telefonumda var.
2015 monza gp sıralama turlarında 2. cebi elde ederek sevindirmiştir. sonunda be iceman. inşallah yarın yine ferrari sabote etmez yarışını, hamiltoncuk yolda kalır ve kendisi de bi galibiyet alır. yaşlı kurt, grazie kimi.
uçan finli.
çocukken bisiklet sürerken özendiğim pilot. o zamanlar mclaren'de idi.
bugün çok büyük bir şanssızlık yaşayan pilot.

ikinciliğe çok rahat gittiği bir yarışta önce araç sorunu ardından güvenlik aracının girmesi.

telsiz konuşması her şeyi anlatıyor belkide: we're sorry kimi we're sorry.

Edit: an itibariyle yarış onun için bitti.
ya bu bir zamanların fin pilotuydu şimdi oldu fil pilotu. raikonen ile massa bitmiş beyler.