bugün

sağlıklı olmak için kilo vermek istemediğiniz sürece gerçek anlamda kilo veremezsiniz. aile-çevre baskısı, hoş görünme falan bunlar hep geçicidir.
Bu baslikta gereken tavsiyeler var. Ben de sunu soyleyeyim, duzenli ya da duzenliye yakin bir seyler* * yapmaya basladiktan itibaren 3 haftadan once sonuc beklemeyin. Sonuc alsaniz da beklemeyin.

Ne almisim, ne vermisim tartilmayin bile. Kalori hesabini da bosverin. Sadece Az yeme, daha cok hareket etme prensibiyle bile 3 haftada vucut, bilincaltini bi seyler oluyo lan hoop kalkisa mi geciriyoruz seklinde uyarir. Metabolizma hizinin da artmasiyla ucuncu haftadan sonrasi icin gerekli motivasyon kazanilmis olur. Daha anlasilir ifadesiyle "mutlu olursunuz." Birbucuk aydan sonra bu tartiya 4-5 kilo olarak yansir ve terk edilmezse bagimliliga donusur. Gerisi saglikli yasam.

Beslenirken de iki soda, bi limon, bol yesilligi hergun tuketin. Acliga en fazla bi saat dayanin ufak ufak surekli bi seyler atistirin. Uykudan once mide kazinirsa ki kazinir anasini sattigim diyetin belki de en yikici sinavidir, form'un uno'nun ya da ona benzer seylerin 100 kaloriyi gecmeyen krakerlerinden olabildigince az yiyip direk yatin. Cunku ayakta kaldikca illa yenir ehu.
tavsiye vermeyin de fit bir vücudunuz varsa spor salonlarina gelmeyin amk, siktirin gidin gerekirse sokaklarda çalışın kimse sizi ayiplamaz hatta is makinesi seyreden dayilar gibi kizlar basiniza toplanir sokakta ip falan atlasaniz.

olum spor salonlarini kilolu insanlar hastane gibi görüyorlar, yani bir kurtuluş, sen amina kodumun kasli ibnesi sen orada olunca milletin morali bozuluyor amk adamin calisasi gelmiyor, akciger kanseri hastalari derneginde nargile tutturmek gibi bir şey bu amk.

fit olanin spor salonunda işi yok aq. nokta.
Metabolizma hızlandıran besinler yiyin. Tabiki bununla kalmaz çıkın yürüyüş yapın. Kolayı,tatlıyı ve çikolatayı(illa krize girdiyseniz bitter yiyin) tamamen kesin. Yemeğiniz biraz acılı olsun göz çıkarmaz. Çayınızı şekersiz için hem alışırsanız tadı daha güzel ayrıca çaya limon sıkın. Vs vs.
tatlandiricili, seker ve sekerli yiyecek ve icecekleri kesin, bu kadar... ekmege patates gibi alternatifler getirebilirsiniz ek olarak.
"Yemediğim halde kilo alıyorum" diye şikayet etmeyin. Tıbbi bir probleminiz olabilir. Hormon bozukluğu, yumurtalıklarda kist, insülin seviyesindeki sorunlar gibi.. Uzman kişilere görünmeniz en doğru yoldur.
Kilo verme ve alma konusu vücudun ihtiyacı ile değişir ve iki konu da da basittir.

Eğer her gün 3 tabak yemek 2 ekmek yiyip 1 sene sonra 10 - 20 kg aldıysanız, siz zaten 1,5 tabağa düştüğünüzde kilo alımını durdurursunuz baktınız 1,5 tabakla sabit 90 kg kalıyorsunuz ve boy kilo oranına göre 10 kg fazlanız kaldı o zaman 1 tabağa düşüreceksiniz.

Mantık bu kadar basittir kilo almakta da tam tersi işler, anabolik olabilirsin ama sağlıklı gıdalarla ol.

Katabolik de olabilirsin ama en azından fazla kas kaybetmemeye çalış yatarken caisen tüket vs.

Bu mantığı bilen insan her istediğinde kilo alıp verir, bir tavsiyedir.
bol bol su tüketin ve akşamları bisiklet turu veya yürüyüş yapın. kesinlikle faydasını görürsünüz.

denendi onaylandı.
Öncelikle düzenli olarak spor yapmanız gerekir.
Burger gibi abur cubur yiyecekler yenmemeli.
Uyku düzenine dikkat edilmeli.
Günde 3 öğünden fazla yenmemesi şart tabi.
az ye lan az ye!
(bkz: midesiz)
Ye iç yatma!
Ev taşıyın, ev temizleyin.

Evet yanlış okumadınız hem kilo verir hem para kazanırsınız.

Sadece 3 haftada 3 kilo verdim.

Yakında yok olmayı düşünüyorum.
Kalori hesabı yapın. Basit aplikasyonlar var, myfitnesspal'ı tavsiye ederim. Vermek istediğimiz kiloya göre size günlük almanız gereken kaloriyi çıkarıyor. Yediğinizi içtiğinizi yazıyorsunuz, total kaloriden düşüyor.

Bir de muhakkak spor yapın, en basitinden haftada 4 gün 6'şar km yürüseniz yeter.

Son olarak da, 3 litreden az su içmeyin.
Zararlı şeyleri yememek, spor yapmak.
Metabolizma meselesi.
otobüs, araba kullanmayın.
yatakta fazla vakit geçirmeyin.
yemeği yavaş yiyin, yerken ara verin.
Aç kalarak kilo vermeye çalıştım olmadı. 12-4 arası mutlaka birşeyler atıştırılmalı metabolizmanın en iyi çalıştığı zaman. Diyetisyen arkadaşim bir liste yaptı lan bunları yersem 100 kilo olurum dedim sen uygula dedi 10 kilo verdim 45 günde. Besinlerin kalorileri çok önemli ekmeği azaltmak hatta yok etmek önemli. Gazlı içecek yok. Sabah kalkınca 1 elma ve limonlu su için. Sonra kahvaltı. Öğlen salata çorba. Ara öğün kuru kaysı biraz kuruyemiş 1 adet meyve. Akşam yemegi 7 den sonra olmasın. Sonra birsey yemek yok. Yatarken 1 kase yogurt üstüne tarçın veya kırmızı pul biber limon metobolizma uyurkende çalişsın diye. 45 güne 10 kilo verirsin hele arada yürüyüş yaparsan daha hızlı olur.
1) ekmeği bakkaldan değil, fırından "tam buğday ekmek" olarak alıyorsun ve tüketiyorsun.

2) gün içinde acıktın mı? Doyabileceğiniz kadar ot yiyorsun abi. Ot ya, bildiğin yeşil olan her şey işte.

3) in şu kodumun arabasından. Yürü ya. Yürü abi binme şuna.

4) akşam 8 den sonra ağzına su dışında hiçbir şey koyma. Hiçbir şey. Yarın yersin, içersin. 8 den sonra asla.

Bunları yapıp bi ayda 8-10 kilo vermeyene hesap numarasını atsın, zararı tazmin edicem.
Çok klişe olucak ama spordan başka çare yok güzel arkadasım. Bi de tabi ölçülü yemek. Abur cuburu bitirmekte basinda geliyor lakin çok kilo almak kaçınılmaz bir gerçek.
Aldığınız verdiğinizden fazlaysa şişersiniz.

(bkz: Kalori)
Yemek yedikten sonra direkt maden suyuna sarılmalılar.
kalori hesabı yapın yapamıyorsanız protein ağırlıklı beslenin tok tutar her şey kalori hesabı ya ben bi şey yemiyorum ne yesem yarıyor deme demekki çok yiyosun günlük alman gereken kalori miktarını aşıyorsun.
Bol bol su için.
en kolayından yürüyüş yapmak. markete giderken kafeye giderken sağlık ocağına giderken vs. taşıt kullanmak yerine yürümeyi tercih edebilirsiniz.
Ekmeğin azaltılıp, suyun çoğaltılmasıyla hakkından gelebileceğiniz durumdur. Ekmeği de tam buğday seçin. Kiloyu da vermeniz gerekenden fazla vermeyin cilt sarkabilen esnek bir yapıda malesef.
şekerli şeyler ve ekmek yemeyin.