elde edemeyeceğinizi düşündüğünüz pek çok güzel şeyin bir şekilde gelip sizi bulması halinde hissettiğiniz ruh hali.
(bkz: kendimi sansli hissediyorum)
(bkz: kendini şansız hissetmek)
bulunduğun durumdan daha kötülerini de yaşayanların varlığını ve varolma olasılığını hesaba katarak yaşamaktır
şans olayının üstüste tekrarlanması halinde kişiyi seçilmiş insan havasına bürüyebilecek eylem. birinci neslin son kisisi olmak, normalde bir paket para içeren monopoly kutusundan iki paket para çıkması, standart olarak beyaz ve mavi renklerde satılan 3310'un orjinalinden gri kapaklı olması, her pakette bir adet nem çekici bulunur yazan ilaç kutusundan iki adet nem çekici çıkması * verilebilecek örneklerdendir.
acilen yetişilmesi gereken yere ait tek otobüsü yakaladığınızda, uçaktaki son koltuğa rezervasyon yaptırdığınızda, ağır bir dersin siz geçtikten sonra bölüme eklendiğini öğrendiğinizde, hissedilen güzel duygu.
en azından şu anda sözlüğü açıp entry girebilecek durumda olanların dışarıdaki dünyaya bakıp hissetmeleri gereken duygu.
güzel bir duygudur.

nedense aylardır bana olan şey. düşünüyorum da, ulan ne şanslıyım, bir kere şanslı olduğuma inanıyorum. ikincisi hala şanslı olduğuma inanıyorum. üçüncüsü hep şanslı olacağıma inanıyorum.
google'da bulunan ama kimsenin yıllarca anlam veremediği bir buton.
4-6 gol iy/ms ve +7 lerle dolu bir kupon yapmak..