bugün

aslında hiçbir konuda hiçbir fikri yoktur, kendine ait olmayan ordan burdan duyma bilgileri copy+paste yaparak karşısındakine satarak kendini herkonuda bilgi sahibi olarak gösteren kişidir. kendini kültürlü ilan ettiği anda aslında kültürsüzlüğün dibine vurduğunun farkında olmayacak kadar kültürsüz ve cahildir.
(bkz: yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmemek).
Türk erkeği ile sınırlanmayacak olan konudur.
erkekliğiyle övünmekten, kendini beğenmekten başka hiçbir işi olmayan tiplerdir.
sokak sokak gezip mal mal bakan, biriyle göz göze geldiğinde ise kendisini bulunmaz hint kumaşı sanan cinsleri vardır.
bu sanıya daha çok türk kızları inanır ve erkeğini kültürlü görürya da görmek ister, her ne kadar kültürlü olmasa da o erkek. ama kızın bu görüşü erkeği de etkiler, ben kültürlüymüşüm der erkek önce, bir müddet sonra kültürlüyüm ben diyerek yanılgıların en büyüğüne kapılır gider.
kendini kültürlü sanan türk kızları kadar kültürlüdür.
yoktur.
ama sen biraz ağır ol be kızım,
bana bok attılar diye başlık açmana gerek yok.
bir kerede altta kalsan ölmessin.
bir kürdün engin kültür birikimine asla ulaşamayacak zavallı kişidir.
kendini kültürlü sanan türk insanı kavramının alt kategorilerinden birine mensup şahıstır.* bu tiplerden özellikle twitterda sıkça bulabilirsiniz. gündemde olan her konuda yorum yapmak, aforizma kasmak, politikacılara giydirip vicdan mastürbasyonu yapmak en büyük hobileridir.
hiçbir bilgisi olmayan türk kızı karşısındaki rakiptir.
iki kitap, bir dergi karıştırınca olay bitirmiş sanan varoşlar prensidir. kültür, yaşanmışlık ve görgüyle harmanlanınca olgunluk ve alçak gönüllülüğe dönüşür. bunlar okudukları iki satır aforizmanın çığırtkanlığını yaparlar. allah korusun.