bugün

arsız, görgüsüz, üstünde tepinelisi kadındır.biraz akıllı uslu gördüğüne yanaşıp " evladım yer versene bana" der.

(bkz: al aq hepsi senin olsun)
yaslı kadındır. bir noktaya kadar haklıdır belki ama "kalk kalk ben oturcam yoruldum" diyerek apar topar insan yerinden de edilmez ki canım.. hem de otobuse biner binmez.. teyzem bir binsen soluklansan, verirdim yerimi zaten ahın gitmiş vahın kalmıs.. hatta o da kalmamıs.. hepsi gitmiş..
pozitif ayrımcı kadındır.
gazi, çocuklu, yaşlı ve bedensel engelli yolcular haricinde orta yaşlı sadece kadın olduğundan dolayı birine yer verilmesi normal olmayan bir durumdur. * *
hamiledir.
bazıları aşırı derecede arsızlaşmıştır. örneğin, bir gün minibüste en önde oturuyordum. bir teyze bindi, beni gözüne kestirdi. bakışlarından anladım hemen tabii ben de klasik olan bir şeyi yaptım. müziğin sesini açıp, cama kafamı yasladım. bir dakika sonra dibime yapıştığını farkettim. sonra bu olayı abarttı. kadın iyice sokuldu filan, beş dakika sonra artık omzuma yarı oturur vaziyetteydi. en sonunda kafamı kaldırıp ters bir şekilde baktım da çekti kıçını.

yapmayın teyzeler böyle ayıp oluyor vallahi, yakışmıyor size. tamam genciz, enerjiksek zaten yer veririz size ama inanın bazen bizim de halimiz kalmıyor. özellikle akşamüstü, siz de anlayışlı olun biraz.
Alternatif ulaşım yöntemleri mevcut iken, göz göre göre dolu vasıtaya binen kadındır. Bir de utanmadan gelir başınıza dikilirler.