bugün

keyifli vakit geçirmek hayatı daha bi tatlı kılmak için başkasına ihtiyaç duymadan eğlenme eğlenme eylemini tek başına yapabilen insandır. buyrun benimdir.
(bkz: palyaco)
(bkz: ajdar)
(bkz: biri beni mi cagırdı)
hani çağırmasanız da olur ben kendi kendime de eğlenebiliyorum. *

işin geyiği bir yana bir insan tek başına bir günü spor yaparak*, film izleyerek, müzik dinleyerek gayet eğlenmiş bir şekilde noktalayabilir örneğin. bu yalnızlığın sürekli hale gelmesi sağlıklı olmasa da tuvalete dahi yalnız gidemeyen tipler kadar sağlıksız değildir. hayatın bazı aşamalarında yalnız olma ihtimaline hazırlıklı olmak gerekir çünkü bu durum kaçınılmazdır. ayrıca güzel kafa dinler insan yalnız kalınca, belli periodlarla köşeye çekilmek iyidir, doktor tavsiyesidir. *
başkasına ihtiyaç duymayan insandır. kendi kendine yeterdir. (bkz: masturbasyon)
kutlanması gereken insandır.zira her insan yapamaz bunu...
kendine dönük insan.
kendin pişir kendin ye felsefesinden yola çıkmış insandır. *
yalnizlik cekmeyecek insandir
evlenmeye gerek duymayan insandir
bahtiyar insandir
duman'in ah sarkisinda tatli tatli deginilmis olan insan evladi.

"...
ah egleniyor kendi basina
ah nesesi yeter
ah umrumda mi sandin bu dunya
ah nesesi yeter
"
imrenilesi bir insandır. bu kişi istemesse, sosyalleşmenin dayanılmaz hafifliğine bile pabuç bırakmayabilir.
deja vunun kendin coş diyerek insanları olmaya sevk ettiği kişilik..
tek başına araba kullanıyorken, çalan müzik eşliğinde direksiyon simidinde tempo tutan insandır.
zengin bir iç dünyası olan insadır. zaman zaman başkalarıyla da eğlensindir.
mükemmel bir arkadaş olabilecek kişidir.
(bkz: cem yılmaz)
bir gösterisinde len ben burda kendi güldüğüm eğlendiğim şeyleri anlatıyorum kendimde gülüyorum üstüne para veriyorlar demiştir. toplumda insan kendi yaptığı espriye gülmez diye bir kanı oluşmuştur. lakin yanlıştır. gülünüz güldürnüz...
kendi kendine yetebilen insandir. sabah kalkar gazetesini dergilerini alir biraz dolanir sonra sakin bir yere gider kahvesini icerken okur, bitirince muzik dinleyerek biraz daha dolanir kendine ve evine bir seyler alir evine doner yine muzigini acar yemek yapar, yer, ben burada yazarken sıkılsam da o sıkılmaz zira her gunluk aktivitesi degildir her gun yapsa o da sıkılır eminim, öhöm ne diyorduk, yemek yer bilgisayarini açar maillerini okur, sözlüğe girer kendi kendine nasil eglendigini yazar, sonra sıkıldıgını fark edip arkadaşlarını arar neden? cunku bir seyler paylasmak insani mutlu eder.
her daim gülmenin, mutlu olmanın tadına varabilen insandır. kendi kendine eğlenebilen insan modeli, başkalarını da eğlendirebilecek, onlara mutluluk verebilecek insandır. takdir edilesi bir kişiliktir aynı zamanda. zira ne demişler efenim? "gülümse, çünkü yarın çok daha kötü bir gün olacak"
(bkz: kendi kendine konser vermek)
masturbasyon yapan insandır*
yalnizliğina zorla tecavüz edip bununla övünen insandir. ve zor ya$lanirlar * en süper insan çe$idir. genelde ikizler burcuna mensup insanlarda kar$ilanan asil bir özelliktir...
Pisuvardaki bilimum nesneyi sidiğiyle vuran insan modeli.bu gibi durumlarda erkek olduğuna birkez daha şükretmesi muhtemeldir bu arkadaşların.
durumun tamamen boka sardıgı ve bu halin büyede acaip bir reaksiyona dönüşmemesi için güzel bir bahane tutumudur,

''ben bana yeterim'' felsefesi ''boka sarmak üzereyim bana yardım edin'in'' manevi türkcesidir..
çevresi tarafından dinlenmediğini ve ciddiye alınmadığını fark edince, kendi kendini eğlendirmeyi seçmiş kişi.
sıkılmaya ve yalnızlığa alışmış insandır. insan kendi kendine eğlenmeye alışınca başkalarıyla eğlenemiyor o kötü tabii.