bugün

efenim şahsınım büyük merak içinde oldugu cezadır.

bir döneme damgasını vurmuş bir insana öyle sıradan bir ceza verilmemesi gerektiginii düşünüyorum. nitekim icraatları ortadadır;
yüzlerce insanın asılması, bir çok kişinin günler boyu süren dayak ve işkenceye maruz kalması ve bu işkencelere maruz kaldıgı için bizzat benim amcamın yaşamış oldugu yurtdışına kaçış ve buna baglı olarakta suçsuz oldugu halde sırf amcamla beraberdir diye boşu boşuna hapis yatan ve masumlugu sonradan anlaşılan babam ve niceleri için öyle okkalı bir ceza verilmelidir ki öte dünyaya rahat gidebilsin kenan paşa.

devir asmak kesmek devri degildir, bu sebepten cezası mühebbet falan da olması mantıksız olur. bu adama mühebbet versen ne olur koguşta arkadaş buldum diye sevinir , artık adamda yaş kemale ermiş durumda.

bu adama nasıl bir ceza verilmelidir ki ders alsın el yüzü göremesin. şöyle bir kagıda ilkokul ögrencileri gibi 5000 sayfa ben eşşegim yazsa cuk oturabilir, bu ceza ya da ne bileyim halkın üzerinde açtıgı yaraları kapatmak için gitsin morgda çalışsın veya çöp toplasın falan. yoksa bu adama mühebbet veya 50 yıl ceza versen ne yazar ilk yılda kalpten gider.
mandalinadır.
yaşı göz önüne alındığında sembolik kalacak yüreklerdeki acıları dindirmeyecek cezadır. maksat cezasının ne olduğu değil cezayı almasıdır. Allah onun gerçek cezasını muhakkak verir merak etmeyin. bu ülkenin gencecik insanlarını yıllarca işkencehanelerde çürütmenin bedelini bu dünyada olmasa bile ahirette muhakkak ödeyecektir. ömrü yeter veya yetmez orasını allah bilir ama muhakkak mahkemeye sanık olarak getirilmelidir. yüksek yargı partisi mensubu devlet memuru yargıçlar ve demokrasi muhalifi chp bunu istemese bile darbecilerin yargılanması gerçekleştirilmeilidir.
Türkiye işçi sınıfının dikta rejimini yerleştirmesidir.
cezasını almıştır kendisi zaten. bodrumda müstakil bir daire tualler ve boyalardan oluşan ağır bir cezası vardır. hitler de ressamdı dimi işte o cezasını bulamadı ama sayın evren buldu. hem yargılanırsa kendi cezasını kendi verecekmiş. neymiş efenim intihar edecekmiş. güldürme beni general evren güldürme. bu halk sana ne ceza versin en ağır işkenceleri uygulasalar senin yaptıklarının yanında çocuğa fiske atmak kalır seni bokunda boğmaya kalksalar sen zaten tüm halkı kendi bokunda boğdun senin suçunun cezası yok. bezen her şey karşılıksız kalır ya işte senin suçunun karşılığı da yok sen kendin vicdan azabı çekmiyorsan bu millet sana ne ceza versin. çekmediğin belli gerçi yaptığın tablolardan ama naparsın işte umut fakirin ekmeği bak sana ne kadar uzak şeyler dimi umut fakir ekmek sözün tükendiği yerde gözler konuşur insanın yüreği konuşur. varsa başka bir alem orada belki görürsün yaptıklarını. ne güzel gençler yetiştirdiğini nasıl fidanlar budadığını.
resim kalemini elinden alırız demişler geçende, romatizması tutmuş geri vermişler.

aslında bayağı bişeyler alması lazım ama, biraz daha konuşursak biz alıcaz köküne kadar
Eğer ödülü deniz bykl vercekse büyük ihtimalle devlet yüksek hizmet madalyası olacaktır.
12 eylül referandumu ile 12 eylül ün hesabı sorulacaktır sloganının sahiplerinin uygun gördüğü alternatif ceza. sanırım refah seviyesini artırıp vicdan azabı çektirmeye çalışıyorlar.
(bkz: kenan evren in maaşına zam yapılması)