1. .
  olabilecek durumlardan bir tanesidir. kötü şarkı, detone bir icra vs... bir kaç dakika sonra çöp entry de olabilir, entry patlaması da yaşanabilir. göreceğiz.

  edit: olmamış iyi de olmuştur. ama bu başlığı açmamı ülkeyi sevip sevmeme olayı haline getiren yarım akıllı arkadaşları görmem açısından güzel bir entry olmuştur.
  3 -5 ... sle7in
 2. .
  (bkz: kenan doğulu nun penaltılara kalması)
  2 -1 ... hyperion
 3. .
  üniversitelinin salı akşamına gölge düşürebilecek,nahoş durumdur..şeytan kulağına kurşundur! diye icimizden gecirirken tam da onuncu sırada once T,sonra u vee Turkeeeeeeyy! denmesiyle bizi havalara ucuran,yureğimizi hop hop ettiren gerceklesmemis ihtimaldir :-) *
  -1 ... ombudsman
 4. .
  (bkz: holy shit) *
  3 ... eppur si muove
 5. .
  (bkz: nefesler tutuldu)
  (bkz: ve türkiye finalde)
  1 ... kuzgun
 6. .
  gerçekleşmemiş ihtimaldir.
  1 ... mad world
 7. .
  eurovision na kim katılırsa katılsın, şarkı ne kadar iyi ya da kötü olursa olsun sarf edilen sözceler bütünü güzel olmadı, elemeyi geçemez tarzında.*ama bu önerme an itibariyle yalan oldu.
  ... suhuko
 8. .
  boşver şekerim, biz burdan gidelim... demesi gereken durumdur.
  1 ... iceri terligi
 9. .
  böyle ilkokul tarzında sözlerle şarkı yazılmaya devam edilirse hiç şaşırmayacağımız durumdur. o kadar ingilizce bilen ülkeyle yarışılıyor. en azından sözleri daha anlamlı yada ne bileyim daha birşeyden bahseden sözler olarak yazılabilirdi. ne yani shake it up şekerim ve devamındaki sözleri ilkokuldaki çocuk bile yazabilir. bu yaratıcılık gerektirmez. yarıştığımız ülkelere bakacak olursak daha manalı daha anlamlı en azından duygu his birşey anlatan sözler yazmak daha makul kanımca. sertab erener eurovisionu kazandı çünkü hem müzik iyiydi hemde sözleri gerçekten bir değer taşıyordu. bu sene kazanamasakta üzülemeyeceğim. sözleri bu durumdayken zaten kazanmak pek olası gelmiyor. belki bir ihtimal ilk üçe gireris. müzik sözleri duyamayacak kadar iyi olursa.
  ... kurbaa kermitin parmaklari