bugün

kemalistler gidip anıtkabirde birilerini şikayet etmez. ama şakirtlerin lideri gidip beyazsarayda kendi ülkesini şikayet eder. net.
kemalist olmayan herkese hAin demeleri...
(bkz: atatürk ü peygamber zanneden kitle)
mozaleye kapanarak; "emanetine sahip çıkamadık atam, affet bizi" demeleri.
eh, biber gazı yiyenlere gülenleri açığa çıkaran başlık. neymiş? direnç konusunda birşeyler görmüşlermiş.

şimdi efendim, mekkeliler'in ilk müslümanlara yaptıklarına da gülüyorlardı sanıyorum bu zihniyetteki kişiler. malum, direnç gösteriyordu ya putperestlere ilk müslümanlar.

muhtemelen hu çekmekten, dindarım diyerek müslüman siteleri, holdingleri açıp gurbetçinin parasını dolandıranların davranışlarından daha az güldüren hareket ve tutumlardır efendim.

hele bir de, gel canım, cin çıkarıcam, muska yazıcam diye çakma hocaların istismar ettikleri var ki... neyse...*
kendilerini zeki ve ilerici sanmaları.

aç tavuğun kendini ambarda sanması gibi.
benim atam hutbe vermiş bir insandır demeleri, en çok buna gülüyorum lan.
-vatanı en çok kendilerinin sevdiğini sanmaları
-siz cumhuriyet dönemini eleştirince size vatan haini muamelesi yapmaları
-"tek adam"cı olmaları.
siteler kurarlar bunlar. çarşaflı her tarafı kapalı kişilere hakaret ederler, kapalı ama kapalılığa yakışmayacak şekilde giyinmiş kişilere de hakaret ederler. maksat ibnelik... gülmüyorum ben bunlara... sonra bu adamlar özgür düşünceyi hakaret olarak algılarlar ve önlerine bir engel çıkarsa özgür düşünce yasaklandı derler. müslümanlığı geçtim insanlıktan nasibini almayan insanlar trajikomik bir şekilde güldürüyor. şehit cenazelerinde başörtülüler olunca orada da istemeyiz demiyorlar. şehidini ver ama yemin törenine girme, ordu evine girme, üniversiteye girme, sokakta çarşaflı gezme, sokakta dar ama kapalı gezme... bunlara ses çıkarmayan da aynı. içten içe hoşuna giden kemalistler, kendisi yapmasa bile!
kemalizmi eleştiren herkesi şakirt veya liboş diye yaftalamaları.
güncel Önemli Başlıklar