bugün

halk arasında kemocan diye de tabir edilen kemalist kardeşlerimizin gösteriş meraklarıdır, yani şekilciliğe fala önem verirler, bu disiplin takıntıları yine kemalist eğitim sistemini savunan öğretmenler tarafından yetiştirildiğinin göstergesidir.

başörtüsü takıntıları ve türban deme ısrarları. yok abicim bir kemocan illa ki de başörtüsünü türban olarak görme eğilimindedir ve onu alttan bağlamadın "türban oldu, siyasi simge oldu, boru oldu.. *, şeriat tehlikesi var", türünde heyecanlanmalar gözlenir hal ve hareketlerinde. birden cumhuriyetin amansız bekçisidir. halbuki zayıf kaldığı taraf, o bacımız başındakini sizin tabiriniz ile başörtüsü olarak bağlasa, yani alttan bağlayarak girse her yereklişe laf olarak:

"babaaaanneeeelermizin taktığı gibiiii", taksa başındaki örtüsünü, içindeki zihniyet aynıysa sorun(!) hala devam eder, etmesi gerekir ama sanki başörtülü arkadaş giyim tarzını değiştirirse bir kemocan için artık bitmiştir, zihniyeti de değişmiştir, düşüncesi de değişmiştir ohh... vatan düşmanlardan kurtulmuştur... töbe töbe..

sonra..
10 kasımda illa da ayakta bekleme ısrarı. bak eleştiriyorum ama kusura kalma, artık 1930'lar diktatörlüklerinde rastlanabilecek bir uygulama bu. kasmanın bir alemi yok. bu tarz bir şekilcilik 3. dünya ülkelerinde uygulamada sen hala ayakta durduğunda(ki bu şekilciliğin dikalasıdır..) vatanı kurtardığını zannet!.. fazla değil 2 dk sonra da kankanla karı kız muhabbeti yap, git barlara demlen vs.. yok samimiyetten fersah fersah uzak, şekilci ayaklar bunlar. olmamış... sonra da beklemek istemeyenlere de çatmaya çalış, bağırıp çağırmaya yelten, elinden gelse bir kaşık suda boğacak entryler gir!..
kardeşim bekledikten sonra gittin ve karı kız kestin! ne bana artistlik yapıyorsun??
neyse..

son olarak..

bu arkadaşların en son bombası da (bkz: google ın 10 kasımı küçük bir çiçekle geçiştirmesi) olmuştur.

öncelikle, google sadece logolarında tr uzantısı veriyor diye ve de bunun dünyanın her yerinde göründüğünü sanan kemocan kardeşlerime duyururum ki; o gördüğünüz gülü sadece sen ben görüyoruz...

sonra.. bu kardeşler işi abartarak, google'ın koyduğu bir güle de şükredeceklerine geçmiş itiraz ediyorlar!.. olm adamlar ne koysaydı? ne güzel kırmızı bir gül koymuşlar işte!..
daha geçen 29 ekim logosunda bile ne fırtınalar döndü, gizli şifre mesajı içeriyor diye facebooktan saçma sapan başlıklar açıldı!.. bunlara da itibar ettiniz, google'a kızdınız. sonuç ne oldu??

sonuç: hala hepinizin ana sayfasında google var...
yalan mı? değil...

ha sonra, bu google olayına fazla takmayın, gelip geçici ve de şekilci şeyler bunlar...
diyorum ve eyvallah gidiyorum...
(bkz: 9u 5 geçe kazaları)
facebook profillerine atatürk resimleri koyarlar. (bkz: kemalist)
gördükçe boynu bükülen şakirt iddiası.

(bkz: sana bişey göstersem kasıktan dize kadar)
kemalistlerde heyecan görüldüğü söyleniyor ama atatürk düşmanları bugün daha bir heyecanlı gözüküyor.açılan başlıkların haddi hesabı yok.uzun uzun nefret kusuyorlar ataya ve fikirlerine.atatürk çoktan vefat etti giden geri gelmez bilmiyor musunuz lan korkmayın sadece anıyoruz.sakin olun şakirtler.