bugün

Osmanlı'yı sadece Fatih ve Kanuni sanan cahillerin hezeyanları var bu başlık altında. Osmanlı'nın son 200 senesi
acı ızdırap ve sefilliktir. Elinden herşeyini aldılar. Mustafa Kemal ve arkadaşları olmasa bugün hala sömürgeydin.
Sefalet içinde yaşayan bir ülke olurdun.
tarih sadece bi yerde yazılmaz, her devlette, arşivlerde kayıtlıdır, kemalist tarih diye bişey yoktur- savaşlar vardır, sonuçlar vardır, antlaşmalar vardır, ve devletlerin arşivleri vardır.

bunlar kayıtlı, belgeli şeylerdir.

sen istediğin kadar şöyleydi, böyleydi, de !! elli tane devlette bi konuda aynı şeyler kayıtlıysa, sen gülünç olmaktan öteye gidemezsin.

uluslararası antlaşmaların altına, antlaşma imzalanan devletlerin temsilcileri imza atıyo. yani sadece türkiyeyle ilintili bişey diil ki...uluslararası bişey bu.

nası oluyo ki kemalist falan?...ingilltere var işin içinde, sovyetler var, fransa var, almanya var, abd var, isviçre var...

bu devletlerin arşivlerinde de senin kemalist dediğin şey var. eeee? bütün dünya devletlerinde "yalan dolan dolu kemalist tarih" mi kayıt altında tutuluyomuş yani?

çok boş konuşuyosunuz.
olayları belgelerle ve rasyonalist bir biçimde inceler.
acaba tayyibistler neden ifade özgürlüğü sadece onlara ait sanıyolar? çok merak ediyorum.
mevcut tarih osmanlı'yı nerede reddetmiş?

bazı padişahların nasıl kaçtığından, abdülahmid'in başarısızlıklarına dek anlatmadığı için mi bu kaşıntınız?
keşke yapsaymış.

orta asya'dan kopuk, halk edebiyatından da anlaşılacağı üzere halkın türkçesinden kopuk olan o saraya tapan tipler.

balkanlar el üstünde tutulurken anadolu'da hor görülen üvey evlat.
çoğunun atası anadolu'da türk ise kuvvetle muhtemel elbet en az bir kez osmanlı'ya isyan etmiştir. kemalist tarih dediğin olgu sırf osmanlı düşmanlığı yaratmamak için safevi destekli olmayan isyanlara bile mezhepsel demiştir.

ama bu bizimkilerin yaptığı hep güce tapmaktan.
sınırlar viyana'ya kadar gitsin de ben bir padişahın malı olmaya razıyım diyen tipler.

size cumhuriyetin verdiği birey olma özgürlüğü, bu ülkenin sahibi olma hissi fazla geliyor.
tasmaya fazla alışmışsınız.

ama türk uçsuz bucaksız bozkırın çocuğudur. tasmaya gelemez.
bu yüzden asi ve aykırı yörük türkmenler karamanoğlu oldu, dadaloğlu oldu, kozanoğlu oldu ve en son mustafa kemal atatürk oldu. gurur duyarım.
Bence de olmasın. Abdülhamit payitayt izleyelim hajum. Bu resmi tarih yalan. Sakarya savaşı Yok. ikinci inönü uydurma. Çanakkale de Atatürk yoktu. Yunan kazansa daha iyiydi.
Hep bu tarih yüzünden ne güzel olmasaydı şu an göktürkleri(türkler) değil emevi(arap) ata kabul ederdik

Değil mi lo.
kesinlikle ciddiye almamaniz gereken tarih anlayisidir. kemalist tarih anlayışına göre enver paşa, talat paşa, cemal paşa, doktor nazım gibi isimler korktukları ve işgüzar oldukları için almanya ve rusya'ya kaçmışlardır. amerikan manda ve himayesini kabul etmeye dünden razı olan kürt ismet onlara göre bir kahramandır, ikinci dünya savaşından sonra verdiği yersiz tavizler kabul edilebilirdir ama ismet, mandacılığı savunurken anadolu'da yörük efeler ile birlikte cepheden cepheye koşan ethem bey, cerkes bir haindir. cavid bey gibi doktor nazım bey gibi insanların sırf ittihatçı oldukları için izmir suikasti yalanı ile asılmaları ve bu insanların ölürken bile türklük için iyi sözler söylemeleri görmezden gelinir. kemalist tarih anlayışına göre türk devriminin ateşini fitilleyen ittihatçılar gafildir. mustafa kemal kusursuz, mustafa kemal'in yanındaki dalkavuklar da aynı zamanda kusursuzdur. gerçeği örtmeyi çalışıp her şeyi kusursuz olarak takdim eden bir tarih anlayışı geleceği tehlikeye atar. kemalist ütopyaları bırakın, ittihatçılar deneyimleyerek, kurşun atıp kurşun yiyerek bazı gerçekler ile karşılaştılar. kemalizm, omer naci gibi omer seyfettin gibi insanlar yetiştiremedi aksine bunları 1944'te tehlikeli gördü.osmanlıyı lanetleyip osmanlıyı mısırda suudi arabistan'da eğitim gören selefi artıklarına bıraktılar. islama karşı yanlış tutum sergileyip düne kadar saçma sapan yasaklamalar koydular. bu ülkenin resmi kurucusu enver bey olsaydı hiç böyle kompleksli işler meydana gelmez, toplumu birbirinden ayıran anlamsız münakaşalar gerçekleşmezdi.
ben ata zaten binmek istememiştim zaten, zorla bindirdiler diye bir hikayesi vardır.
kemalist tarih kocatepede kar üstünde sahte poz verir
gerçek tarihse kendisine sahte poz verenleri affetmez.
(bkz: resmi tarih)
1938 de başlayıp 2002 de biten tarihtir. Ülke adına utançtır.