bugün

(bkz: allah belanızı versin) (bkz: atatürkmü zikti ananızı) o sopa bize geçince sadece göstermiycez bilginize.
Kemalist düşünce dedikleri nedir? Öncelikle bunu bilmem gerekir. Zaten kemalizm diye bir düşünce sistemi yok. Yıl olmuş 2012 hala kemalizm diyenler var.
Benim bildiğim kemalizm, ben ateistim dememek için uydurulmuş bir terim.
Ateist hiç olmazsa hiç bir dine inanmıyorum kardeşim diyor, adamın görüşü belli. Kemalist kendi kendine bir din uydurmuş takılmış peşine gidiyor. Okullarda Kuran dersi okutulmasına karşı, başı kapalıların üniversiteye girmesine karşı, imamhatiplere karşı ee şimdi siz söyleyin bu kemalistler hangi dinin mensubu?
20 yıl sonra daha gür bir şekilde olmasından korkan yobazın ağzından akıttığı zehirli öngörüdür.

merak edilmesin ki er ya da geç atatürk ün ne kadar dahi olduğu yıllanmış şarap gibi insanlara ibret olacaktır.
lozanın 100.yılında ismet inönü hain ilan edilecektir, belgeler yayınlandığında mustafa kemal'in ısrarla musul kerkük konularına girme demesine rağmen inönü musul'unda kerkük'ünde statüsünü belirlemeye çalışmıştır mustafa kemal musul ve kerkük seferi esnasında çıkan şeyh sait isyanında da ismet inönü'nün katkısı vardır, kemalizm 1960 ihtilali ile gündeme gelmiş ve kamuoyu oluşturulmuştur kemalizmin ekmeğini yiyen yine inönüdür, kemalizm atatürk'ün sömürüsüdür.

anadolu mustafa kemal'i sever, atatürk'ten korkar işin özeti budur.
muhtemeldir.
darbeler olmasaydı, yasaklar, sansürler olmasaydı, bence bugüne kadar da gelezmedi.
çünkü kemalizmin kurucusu olan moiz kohen (munis tekinalp) bugünlere gelmedi.
türklere kemalizmi öğrettikten sonra, gitti fransa'ya, türklük üzerine ettiği yeminleri bıraktı,
bir yahudi gibi öldü ve yahudi mezarlığına gömüldü.

kemalizmi ayakta tutan şey, fikirlerinin sağlamlığı değildir.
darbeler ve yasaklardır.
çok komik daha hala kemalizm-tayyibizm tartışması yapmak..böyle giderse her ikisi de yok olacak çünkü ortada tam bağımsız bir türkiye cumhuriyeti kalmayacak..
yobazlar tarafından 80 yıldır beklenen ama bir türlü olmayan ve olmayacak olan düşüncedir.
20 yıldan bile daha az sürede yok olacağı düşüncesini akıllara getirir. temelleri şimdiden atılmaya başlanmıştır.
şimdi şöyle bir durum var ki osmanlı millliyetçiliğini savunan düşünce nasıl toplum içinde gizlendi ise aynı şey kemalistliğinde başına 2023 te gelecektir.
halk içinde hiç bir zaman var olmadı zaten, devlet içinde de 15-20 sene makul bir süredir.
bu tahmin değil, bir nevi yazarımsı temennisi.
her etki belirli bir süre sonra kontrollü tepkiyi oluşturduğu için yanlış önerme.
bir gerçektir.

insanlar 15 - 20 sene sonra atatürkçü oldukları için dışlanacaklar

amanda dediydi dersiniz.