bugün

ben bu zatın ne atatürkçü olduğuna ne de ülkeyi sevdiğine inanıyorum . partiyi atatürk çizgisinden uzaklaştırıp kürtçü bir çizgiye sokmuştur chp parti sözcüsünün açıklamasını al hdp açıklaması diye koy bir yere kesinlikle sırıtmaz bir de bu zatın yandaş ve yalakaları bu zatı eleştiren herkese akp'li diyerek psikolojik operasyon yapar hayır kardeşim 7 göbek chp'li sapına kadar atatürkçüyüm atatürk'ün partisini geri istiyorum . bu zat gorbaçov 'dur başka bir şey değil .
Kainatin lideri. Hay maşallah be! Agzini her açışında zaka foşkuruyor zeka. Chpli memeciklere de işte böyle biri yakışırdı!

The lord of the mal.
iki oğlu fetö'den içerde, bir oğlu açıkta bir müşterim geldi bugün. 7 haziran'da bile akp'ye oy vermiş. Bundan sonra seyyid gazi kılıçdaroğlu'nun arkasındayım diyor.

Hal böyleyken elbette paralı köpeklerin götü yanıyor djdjdjffd.
fetocuların desteğini aldığı için yalakaları tarafından başarılı bulunan parti başkanı biz de bunu diyoruz zaten sevgili yalaka kardeşim . atatürk'ün partisi fetocunun desteğini almaz korkulu rüyası olur .
Amerikan silahıyla suriye'ye müslüman öldürmeye gelen terörist piçlere karşı geliştirilen direniş voltranının türk lideri.

Avrasya lideri sayın viladimir putin, seyyid-ül reis sayın beşar esad, gazi kemal kılıçdaroğlu... vallaxi küreselci çeteyi hendeğe gömdünüz. Çomarların yamyamik düşlerini başlarını yıktınız. Sadece kendilerinin değil, sülalelerinin ağlamasına vesile oldunuz.

Allah sizden razı olsun.
görsel
ayrıntı heceler arasında.
normal ülkelerde muhalefet liderleri pek eleştirilmez genelde iktidarlar eleştirilir fakat bizim ülkemizde nedense hep muhalefet (ana muhalefet) eleştiriliyor.

bana kalırsa kendisine oy vermiş birisi olarak söylüyorum ki şurada yazılanların hiçbirini kendisi hak etmiyor. eğer yumuşak başlı değil de daha asi bir politika izleseydi şu başlıkta kendisi hakkında yazılanların %90'ı yazılmazdı korkak klavye ergenleri altına sıçardı.

daha radikal, daha cesur ve daha sert olmalısın dostum, ama zannediyorum ki senin için artık çok geç.
Beyefendi, saygılı, adil,kültürlü.... Yani türkiye politikası için beş para etmez biri ((((
kendini akıllı sanan solcuların bu adamı savunması büyük bir ironidir .
hem anne tarafı, hem baba tarafı dedelerimden beri chp'li biri olarak, artık tiksinmeye başladığım partinin lideri. bazı sempatizanları göt kıllarından daha beter. kendinden olmayanı hor gören, aşağılayan. daha da ileri giderek, bir aile fotoğrafı kullanıp, bizleri bu fotoğrafta olanlar gibi düşünmeyin demekte hiç bir sakınca bulmayan, kendini entellektüel bilgi ve birikim bakımından üstün varsayan. o küçük, minik, lop ete dönmüş beyniyle insanları küçümseyen dallamaları gördükçe nefretim katlanıyor.
malum gerizekalılar tarafından başbakan veya cumhurbaşkanı olduğu zannedilen chp genel başkanıdır. terör oluyor bu gerizekalılar bu adama sarıyor. ekonomi boka sarıyor gene suçlu kılıçdaroğlu. rusya bir yandan amerika bir yandan baskı yapıyor kılıçdaroğlu suçlu. benim merak ettiğim yarın bir gün yolda bir badem bıyıklı ensarcı yakalayıp tenhaya çekse gene kılıçdaroğlu istifa etsin diyecekler mi ? iş bu raddeye kadar geldi çünkü bu kadar aptallık bu ülkeye bile fazla..
Sorun kendisinde değil partisindedir. Konuşunca efendi bir insan izlenimi bırakır ama bu partisinin basiretsiz bir muhalefet anlayışı olduğu gerçeğini değiştirmez.
Basiretsiz,para zaafı olan, maşa, kukla.
Buna oy verenler var.
En azından dürüst bir lider olan Chp genel başkanı.
bırak artık amın feryadı.
kendisini genelde savunanlar kürtçü ve pkk'lılar gerçek bir atatürkçünün kendisini sevme şansı yok .
chp'nin oyları hiç olmadığı kadar yükselmiş ve bu da kılıçdaroğlu'nun başarısıymış!!

bir siyasi analiz ancak bu kadar sığ olabilirdi.

aynı mantıkla bahçeli döneminde mhp'nin oyları da hiç olmadığı kadar yükseldi. o zaman o da çok başarılı bir lider öyle mi?

öyle değil arkadaşlar, öyle değil.

uzun soluklu iktidarlar, özellikle de bizimkiler gibi katı ve baskıcı olanlar, kutuplaşmayı arttırır ve insanları saf tutmak zorunda bırakır. yani ufak parçaları yok ederek büyük ve kemikleşmiş parçalar oluştururlar.

sandığa gitmeyen, gitse de ota çöpe oy veren insanları büyük olana tutunmaya zorlarlar.

nitekim son seçimlerde mecliste temsil oranının %100'e yakın olması da bundan ötürüdür.

yani chp ve mhp genel başkanlarının işgal ettikleri koltuklar bugüne kadar boş olsaydı da chp ve mhp bu oy oranlarına çok rahat ulaşırdı.

neyse;

bir muhalefet liderinin işi iktidarı denetlemek, yanlışlarından ötürü köşeye sıkıştırmak ve hata yapmasını engellemektir.

bugüne kadar kılıçdaroğlu ya da bahçeli hangi konuda akp'yi köşeye sıkıştırdı?

ne yaptı da akp'nin işini zorlaştırdı?

ben söyleyeyim; hiçbir şey.

muhalefetsiz bir iktidarın ceremesini çekiyor bugün.
Acil bırakması lazım. Çok acil.

Net bir şekilde yeni nesli kaybediyor.
Solcuların yüz karası olup,mualefetin msinden anlamayan siyasetçi kendince. Sen chpnin başındasın ve it sürüsünün başındaki adamın eşine eşi hapse girdi diye geçmiş olsuna gidiyosun he. Söz bulamadım.
Ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

(bkz: istifa)
Nedendir bilmiyorum ama bana hiç samimi gelmeyen bir zat. Bir insan ne kadar itici olabilir ki?
Referandumdan önce derhal yerini başka bir lidere bırakmalıdır. Bırakmadığı takdirde ülkenin geleceğine olan umutlarım çok az.

chp'nin şu andaki en büyük sıkıntılarından biri vizyonsuzluk ve yanlış hedef. Yapması gereken şey şu an ülkedeki çareleri arayarak oy arttırmaya çalışmaya değil, otoriter rejimi engellemek adına akp'nin oylarını ve desteğini yok etmeye çalışmak olmalı. O ise akpnin daha da kemikleşeceğini, üstüne üstlük kendi tabanınında aşırı rahatsız olacağını bilerek (belki de daha acısı bilmeyerek) gözünü baraj altında kalacak olan hdp'nin oylarına dikti. Bu hareket belki kısa vadede oy arttırabilir ama uzun vadede böyle politikanın ben ta .... diyorum.

Lütfen silkeleniniz. Şu an 70-80 lerde körü körüne bazı ideolojilere saplanmış, yaşla beraber de artık rasyonel düşünemeyen (babamdan biliyorum) tayfa ve bunlara uygun politikalar yüzünden şu an genç nesli tamamen kaybediyorsunuz.

Lütfen derhal bırakın.
türkiye de sol sosyalist özetle sağ olmayan toplam %40 oy vardır. chp bunun %25 ini alıyor. %10 hdp %5 ini de diğer küçük sosyalist partiler ve bağımsızlar.

kılıçdaroğlu partisinin oylarını yükseltmek için mutlaka hdp den ve o küçük gruplardan oy alması lazım e oralarda terörle ilişkilendirilen yerler.

sağdan oy alamaz. kimliği belli. e napcak bu adam ?
iki gün sonra pkk ile mücadele istişaresi için binali yıldırım'la biraraya gelecek olan gazi lider.

Kendi hesabını tiner müptelası hekırlara kaptırıp kendi kendine küfrettiği günleri unutup algı yapmaya kalkan yarroşların götü yanıyor mu şimdi ? Sadece soruyorum.