bugün

kemal kılıçdaroğlu dışarıdan biraz pasif gözüktüğü için hergün laf yiyor.ama rte maşallah adolf hitler gibi bir laf söyleyenin ağzına sıçıyor ve sıvıyor.
eğri oturup doğru konuşmak lazım. şimdi deniz baykal'ın olayları yaşanmamış olarak düşünün. ve sn. kılıçdaroğlu eğer ki genel başkan ve lider olmak için partisinden istifa etseydi, başka bir partiye geçseydi ya da parti kursaydı, şu anda alabileceği oyu alır mıydı? pek sanmıyorum.

ama karşısında akp'den istifa etse ve başka bir parti kursa gene iktidar olabilecek rakibi var. allah kolaylık versin.
(bkz: adaşşş nabıon la)
(img:#72123)

bi de: (bkz: kılıçdaroğlu nun erdoğan ı koltuktan indirme planı)
*
referandumda oy kullanmayı unutan genel başkan.
(img:#72125)
(bkz: öndersavar)
bulent ecevit sonrasi chp de gercekten de iyi bir degisim havasi estirmekle kalmayip, partinin potalsiyel oylarini da arttirmaktadir. eger ki chp iktidara o veya bu sekilde gelirse, bu kesinlikle kemal kilicdaroglu bireysel basarisi sayilir.
türban konusunda "bunu biz çözeriz , recep bey gitsin biz oturalım o koltuğa ve nasıl çözüldüğünü herkes görecek" demiş siyasetçi.

dikkat et de recep kalkmadan oturma
(bkz: çakma ecevit)
projesi çözeceğiz olan chp genel başkanı. projesi slogan gibi durduğu için seçimi kaybetmesi muhtemel başkan. deniz baykal 2011 de yine genel başkan olacak allah ömür verirse.
ulusalcı, milliyetçi çizgideki baykal chp'sini; alevi ve kürtçü temeller üzerine inşa etmektedir.

misalen geçen ramazan bayramında, bayram namazı kılmamayı tercih etmiştir kılıçdaroğlu; oysa baykal her bayram torunuyla camiye gider cami sonrasında vatandaşla sıraya girer simit, poğaça alırdı. öyle bir başbakan düşününüz ki bayram namazına dahi gitmeyen! hem de türkiye'de, eğer bu ülkede siyasete soyunduysanız bu ülkenin gerçeklerini ve değerlerini iyi tanımalısınız.

sonra kendi memlektinde havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez gaza gelip; 'genel aftan' söz etti, belki bilnçaltını dışa vurdu belki de kalbinden geçeni anlattı, ama yine milyonları yaraladı, canını acıttı, haddini aştı; birileri de sevindi tabi ki ama o birilerinin kim olduğunun herkes farkında.

kurban pazarlığında görülmüş en son, allah kabul etsin şimdiden akıtacağı kanı; kim bilir belki de bayramda binlerce mehmetçiğin kanını akıtan, ülkeye milyarlarca dolar zarar vermiş, eli kanlı terör örgütünün liderini 'özledik' diye havlayan soysuzun mezarında onu anacakmış, ziyaret edecekmiş, ne diyelim yakışır kemal bey yakışır.
siyasi parti liderlerinin, bayram zamanı, bayram namazını kıldıktan sonra camii önünde bayram mesajlarını vermelerine alışığız.

kendisi inancı gereği camiye gitmiyor. saygı duymak lazım tabii. fakat bundan dolayı, tam da bayram zamanı fransa'ya gidip bayram mesajı yayınlaması biraz tuhaf oldu sanki.
adam zorla kurban da kesti ya. yuh artık. korkuyorum bu ülkeden.
savcı katilin mezarını ziyaret eden şaşkın siyasetçi.
şimdi olduğu gibi, namaz kılmadığını gözlerden saklamak için her bayramda yurt dışına kaçmasını beklediğimiz parti başkanı.

hani sen dürüst adamdın? çık ortaya "ben alevi(ya da ateist) olduğum için namaz kılmam" desene.
"işine geldi mi allah'a sığınacaksın, işine geldi mi bodrum da mini etekli kadınları partine kaydedeceksin.yeter ki çark dönsün düzen sürsün." diye buyurmuş kişi.

demekki ne imiş? mini etek allaha karşı imiş kendisine göre.
hele "bodrum" gibi bir yerden partiye alınmışmış. lan nesi varmış bodrumun? hem bodrum chp li değilmiydi?

türbanı boynuna dolayıp çıkan genel başkandan daha mantıklı bir hareket beklememek gerekirdi zaten.

bunu diyen tayyip erdoğan olsa idi. süper savcı abdurrahman yalçınkaya hemen kapatma davası açardı.

üstelik şöyle bir bakıyorumda yoruma açık bir yeride yok. hani kastetmemiştir başka bişi demek istemiştir diyebileceğimiz bir şeyde yok.

ama kk demiş. kk herşeyi diyebilir. başsavcı sadece ak partiyi kapatmaya çalışır. görevi o dur.

acaba kk bu sefer neyi bahane edecek? üstelik artık suçu atabileceği bir önder sav olayı da yok.
yani bunu diyen "değişmiş, modernleşmiş" chp.

kısacası aynı tas aynı hamam.
lider olmaya başlayınca liberaller tutuştu.
Yine yeni yeniden şişirilen balonun ismi. yok efendim lider olmuşta yok efendim tek başına iktidar olacakmış.

Sen milletin degerleri ile ters düşeceksin sonrada tek başına iktidar olacaksın artık komik gelmiyor.tek yaptıkları akp iktidarının sürekli başımızda olmasını saglamak.

devlet bahçeli bu oyunu sezmiş ve eski hatalarınında farkına vararak yeni bir strateji izlemeye başlamıştır fakat kemal kılıçdaroglu filmi yine pişirilip önümüze seriliyor

anlıyacagınız aynı tas aynı hamam.
ahmet kaya ziyareti, her nekadar siyasi hamle olarak değerlendirilse de yanlıştır. onu bunu bırak adam "apoyu özledim" dedi.
ahmet kaya gibi bir vatan haininin mezarını ziyaret edecek kadar atatürkçülükten uzak genel başkan. sen çık biz atatürk'ün partisiyiz diye övün, sonra git teröristin mezarını ziyaret et.
geçengün akp'li bir milletvekili vefat etmişti. bu gün cenaze töreni vardı. kemal kılıçdaroğlu telefon edip tayyip erdoğana başsağlığı dilemiş. zor iş siyaset. sen adama onca laf et, sonra telefon et başsağlığı dile. acaba bize zor bazılarına çok mu kolay siyaset?
hakkında acımasızca yazılıp çizilenler sebebiyle nedense bana hep yoko ono'yu hatırlatan eski başbakan eşi.
bir de milyonlarca dolarlık hastahaneleri, çocuklarının gemicikleri filan olmayan first lady.
iyi giden lider.
alçakgönüllü eleştiriye tahammül edebilen lider.