bugün

seçim vaatlerini kasten götünden anlayan, bir etnisite ile yerel yönetimin özerkliği arasındaki farkı anlayamayan embesil kişi iddiası.
çok ucuz olmuş be.
Bari bu konu, dinci - kemocu gibi söylemekten bile utandığım saçma sıfatları kendine yakıştıran insanların saçma sapan tartışma platformu halne gelmesin.

Şu kısmında hemfikirim: kılıçdaroğlu bir yanlış yapmış, yanlış cümleler kullanmış hatta bir adım daha ileri gideyim, bir halt etmiş böyle oy uğruna, bu kadar arkası boş, anlamsız bir vaatte bulunmuştur. 2b olayında da ben tapu vaadi veren tüm partiler için aynı saçmalığın olduğunu savunuyordum, bu konuda ona benziyor.

Ammaaa, itirazım olan kısım şu: bu saçma vaadi veren kılıçdaroğluysa, şahsını eleştirelim, chp ise, partiyi eleştirelim. Veyahut erdoğan ise onu eleştirelim.
Kılıçdaroğlunun bir hatasında Atatürk'ü kullanarak belden aşağı vurmak, Tayyip Erdoğan'ın bir yanlışında din'i kullanarak belden aşağı vurmak saçmalığından, ucuzluğundan, basitliğinden vazgeçelim...
--spoiler--
özerklik
yerel yönetimlerin özerklik şartını aynen kabul edeceğiz. onlara özerklik vereceğiz aynı avrupa'daki gibi. avrupa birliği yerel yönetimler yasasını aynen kabul edeceğiz.
--spoiler--
**
filistinicleri burda görünce götümle gürüp bi yandanda acıyorum kendi vatandaşları için üstelik topraklarında yaşadığınız o toprakların gerçek sahibi türkiye vatandaşları için iğren kelimeler faşistliğin dibine vuran cümleller artık kanıksanmış. bide utanmadan filsitin milisitin ...
şaka yapmış o!
ke-mal bey ülkenin bütün sorunlarını çözmeye yemin etmiş. ne kadar hırslı olduğu da bu haberden anlaşılıyor.

(bkz: fatmagülün suçu ne onu da bul ke-mal)
diğerlerine bölücü derken, kendisi bölücülük yapmıştır.
chp doğuya gidiyor diye şakirtler rahatsız. amaç yerel yönetimlerin güçlü olması, halka daha iyi hizmet vermesini sağlamaktır. bu avrupada gelişmiş ülkelerde uygulanan ve avrupa birliğine girmek için zaten yapılması gereken birşey. Kemel Kılıçdaroğlu sözleride şudur "Evrensel kurallar dedik. yine evrensel kurallar diyoruz. benim sözüm var, avrupada kabul edilen yerel yönetimler özerklik şartını aynen kabul edeceğiz. belediye başkanlarının Ankara'ya gidip, para dilenmesini ortadan kaldıracağız insanlar daha iyi hizmet görecek". bunun bölücülükle ne alakası var, herkesi kendiniz gibi sanmayın. siz gidinde vatanı uğruna canını vermiş yüce mehmetçiğimize kelle bebek katiline sayın diyen, etnik köken üzerinden siyaset yapan başkanınıza bakın asıl bölücü kim diye kendinizede sorun. bu ülke hepimizin gerekirse canımızıda veriririz.
kendisi dışında herhangi bir kişinin bu vaadi söylemesi durumunda vatan haini ilan edilecekken kendisine alkış tutulmaması ve eleştirilmemesi ayrı bir çelişkidir. akp'lilere tayyip erdoğan'ın her dediğini kabul eden koyun yakıştırması yapanlar acaba bu görüşüne alkış tuttukları için kendilerine de aynı yakıştırmayı yapacak mıdır?
(bkz: dansöz kemal)
(bkz: indire-ghandi kemal)
chp'yi günahım kadar sevmem ama adam avrupa birliği yerel yönetimler şartı ile ilgili bir vaatte bulunmuş. bunun etnik temelde (kürtlere özerklik) bir idari statü ile ilgisi olmadığını düşünüyorum.
avrupa da kabul edilen yerel yönetimler özerklik şartını aynen kabul edeceğiz demesi adamın topu topu 500-600 tane daha bikaç gün evvel bdpkk mitingine de gitmiş orada da malum renklerdeki çaputları sallamış tipi görünce yalakalık yaptığı gerçeğini değiştirmez.
düşünmek gerekir, neden bunu mesela izmir de, ankara da, samsun da söylemedi de o ilde söyledi.
daha sonra başka yerlerde de yaptığı konuşmalarda benzer birşey söylememesi daha ilginç.
konuşmayı yaptığı ortamda bir tane bile türk bayrağının olmaması ise en mide bulandırıcı özelliğiydi kanımca. normalde chp yi atatürk kurdu, atatürk ün partisi bıdıdıdıdı yapanların aklına oraya otobüslerle insan taşırken bir koltuğu da daha sonra oradakilere dağıtılacak bayrak koyup götürmek gelmedi mi?
veya geldi de alacakları tepkiden mi tırstılar? bunlar gün ışığına istiklal mahkemelerinde çıkacak umarım.
türkiye zaten 80 li yıllarda belediyelere özerklik konusunda bir anlaşmaya imza atmıştı.
geçen süreçte maddelerin kimi uygulandı kimi uygulanmadı.
belediye özerkliği gayet demokratik bir haktır.
kılıçdaroğlu'da bundan bahsetti, yani bilinen daha doğrusu insanların bildiğini sandığı özerklikten bahsetmedi.

şimdiiii,,,

işin komik tarafına gelirsek;
tabi bunu chpli olupta bu konuda kk'yı eleştirenlere söylüyorum,
ulan sen akp belediyelere izin vermiyor mhp li chp li belediyelere göz açtırmıyor, istediklerini yaptırmıyor diye ağlıyorsun da,
bunun çözümü olan bu olaya anlamadan dinlemeden karşı çıkıyorsun?

edit: diyorlar ki bir de, neden bunu izmir'de samsun'da başka yerde söylemedi de orda söyledi?
e akıllı kardeşim, biz ona işte politika diyoruz, siyaset diyoruz.
söyleyecek kadar gerizekalı mı?
sen olsan söyler miydin orda?

bu olayın nabzının attığı yer orası. kalbinde söylüyor olayı.
neyse, anlayan anladı.