bugün

gençlerin demokrat dedesi.

çok büyük dava adamı.

ezilenlerin gür sesi.

o milyonların umut ışığı.

dip not: bu yazı hayal ürünüdür.
2023 seçimlerinde altılı masanın adayı.
Bu adam çok dürüst ve halkçı biri.

Biz patronlara ve ev sahiplerine yaramaz. işçiye, memura, emekliye yarar cumhurbaşkanlığı.

Artık Desteklemiyorum.

Taksi plakası sahiplerine kıyak yapacağına dair bir söylem ağzından çıkmadı. Çıkarsa düşünürüm.
https://www.haber7.com/gu...m-mehmet-sevigen-acikladi samimiyetsizliğin belgesini alan adam.
dayısı Hasan Ali Gündüz (63) Ankara’da yaşamını yitirmiş.
chp li olduğum halde beğendiğim ve sevmediğim yönleri var.

ama bu ülkede kalkıp her şeyde kk yi suçlarsanız art niyet ararım.

20 yıldır ülkeyi kk mi yönetiyor.

son seçimde kimsenin tanımadığı Ekrem i aday gösterdi 2 kere seçim kazandı 800 bin fark attı.

mansur yavaş ı aday gösterdi Ankara yı aldı.

bana göre en büyük golü cumhurbaşkanı adaylığında atacak.

sağ gösterip sol vuracak.

kendisi aday olmayacak.
13. Cumhurbaşkanı.

Mansurla imam gitsin kumda oynasınlar.
görsel
(bkz: kılıçdaroğlu aday olmasın)
(bkz: kılıçdaroğlu cb adayı olmasın)
(bkz: kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmasın).
görsel
görsel
görsel
görsel
Sünni kökenli türklerin, çerkeslerin, boşnakların VS.'nin bir türlü içine sinmeyen lider.

Çünkü dersimli ve alevi'dir.

Sırf bu yüzden adaylığını destekliyorum.
izmirli veya konyalı olsaydı sağcı kitle aday olma diye bağırmazdı.

Faşistleri dinlemeyin aday olun başkanım. Sizi çok seviyoruz.
bak bakalım hangi ilden milletvekiliymiş.
izmir milletvekili olması dersimli olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
hangi sağcı kitle izmirlileri seviyor? sağcı kitle izmir insanlarına sevgisini "izmirli ahlaksız kız", "izmirli laikçi baba" yakıştırmalarıyla mı gösteriyor?

+ türkiye avrupa'nın kendine yakıştıramadığı 10 milyonlarca gelişmemiş insanın tatil köyü olmamalı.
+ e o zaman sen faşistsiiin!

+ kılıçdaroğlu 10 yıldır ana muhalefet partisi başkanından çok akp ajanı gibi çalışıyor.
+ e o zaman sen faşistsiiin!
chpden sorumlu akp başkan yardımcısı .
" sleeper agent " .
banane banane ben gene yenilcem banane diye ağlayan ...
Allah'in varsa sen gelme ya.
Haci istenmiyorsun iste daha neye kastiriyorsun ?
Bu kez aday olup kaybederse kapıdan kovulsa bacadan gelen yüzsüz pişkin bir adam olduğunu ayan beyan kanıtlayacaktır.
(bkz: kiliçdiriğli idiy ilmi)
adaylık tartışması gittikçe bataklığa dönmeye başlayan muhalefet lideri.

chp gençlik kolları başkanı şu tweeti attı bugün. tıkla

Hakikaten ya anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar mevcut durumu.
kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan ben ve pek çok kişi kılıçdaroğlu'na daha önce oy verdik, arkadaşlarımızdan onun için oy istedik, yine isteyeceğiz fakat vermiyorlar kardeşim bu yüzden başkası olsun istiyoruz. siz muhalif mecralarda aday kim olmalı diye kafa patlatan eski akpartililer olduğunu mu düşünüyorsunuz? bütün bu tantanayı çıkaran has be has muhalif taban.

kılıçdaroğlu fanatiklerinin söylemiyse şu "o zaman gidip erdoğan'a mı oy vereceksiniz kandırmayın bizi" kardeşim ben sana zaten oy verdim yine verecem peki bu yetecek mi? sen hangi eski akpartiliden oy alacaksın bana bunu hele bir söyleyiver, benim içim de rahatlasın.

bakmayın siz milletvekilliği sözü alan temel karamollaoğluna, davutoğlu'na onların bir eli yağda bir eli balda. seçim kaybedilse ne olacak saadet partililerin yaşam tarzına mı müdahale edilecek sanki? Bu seçimi kazanmak zorunda olan seçmen sekülerliği benimsemiş insanlardır. Saadet partisi teşkilatı sadece %1 oyla, %15 temsiliyet kazanabileceği bir kumara istekli hepsi bu seçmeni bile buna çok razı değil muhtemelen ki anketlerde yeniden refah partisinin oyu artıyor. göreceksiniz yeniden refah partisi saadeti katlayacak.
- öncelikle partiyi militarist, statükocu takımından temizleyip adına yaraşır bir şekilde halkın partisi yapmıştır.

- atatürkçülüğü gardırop atatürkçülerinden alıp halk tabanına yaymıştır. bugün atatürk, iç anadolu, doğu anadolu ve güneydoğu anadolu'nun en ücra kesimlerinde bile sevilmektedir. 12-13 yıl önce böyle değildi.

- %19 oy alan chp'yi merkeze çekip kitle partisi haline getirmiştir. bugün chp oyları %30'lara dayandıysa bunu kılıçdaroğlu'na borçluyuz.

- chp teşkilatlarını hantallıktan kurtarıp sokağa indirmiştir. baykal döneminde 1 mayıslarda sokaklarda chp flaması göremezdiniz.

- partiyi kürtçüye de türkçüye de muhafazakâra da açmıştır. "herkes için chp" anlayışını getirmiştir.

- yıllarca kürt'e ve kürtçeye mesafeli, dine uzak bir chp imajı vardı. kılıçdaroğlu bu imajı tamamen silmiş, kürtler ve muhafazakârlar tarafından ön yargıyla bakılan chp'yi, sempatiyle bakılan chp haline getirmiştir.

- yıllar sonra siyasal islamcıların elinden istanbul ve ankara büyükşehir belediyelerini almıştır ( istanbul'u alan türkiye'yi alır).

size soruyorum, deniz baykal zihniyeti bu devrimlerin yüzde kaçını gerçekleştirebilirdi?

partisini 180 derece değiştiren, sevdiren, büyüten, atatürkçülüğü halk tabanına yayan devrimci lider kemal kılıçdaroğlu, türkiye'nin de çehresini değiştirebilir. kılıçdaroğlu, türkiye cumhuriyeti'ne yakışan bir cumhurbaşkanı olacaktır.

cumhurbaşkanı adayım kemal kılıçdaroğlu'dur!

ayrıca, madımak'ta yakılan, maraş'ta baltalarla doğranan, çorum'da, malatya'da türlü eziyetler yaşayan alevi yurttaşlarımız türkiye tarihinde ilk kez alevi bir cumhurbaşkanına kavuşacak, devlet onlardan güzel bir şekilde özür dilemiş ve halkımız onları onurlandırmış olacaktır.