bugün

(bkz: money rules)
emre belözoglu ve mehmet topalında sarf ettikleri fenerbahçe için cümleler. sonucta 2 side gitti fenere. arda turanda aynısı dedi büyük yeminler etti atletico madridden giderse ilk fenere gider o da.
''tarihi yüzlerce yıla dayanan köklü bir geçmişe ve ahlaka sahip bir kulübün bir parçası olabilmek herkese nasip olmaz,bunu ancak galatasaraylılar tadabilir.'' gerçeğiyle çürütülen kanıdır.

hangi futbol kulübünün üniversitesi,ülkenin en zeki adamlarının çıktığı lisesi,istiklal madalyaları,breveleri, devlet nişanı,yüzlerce yıllık dolu dolu tarihi vardır.dünyada kaç kulube taraftara nasip olur bu yüz akının içinde yer almak.

galatasaray çakma cumhuriyet değildir;imparatorluğun uzantısıdır....
"herkes kendine yakışanı giysin!zaten o formayı giymek ayrı bir onurdur."şeklinde cevap verilesi cümle.
baliç'in söleyip söylemediği belli olmayan cümle için yargılanması durumudur. hadi diyelim söyledi, en azından sadece söz söylemiştir. fatih akyel gibi bir zamanlar taraftarlarına saldırdığı takıma yani fenerbahçe'ye transfer olmamıştır.
bir futbolcunun daima günün şartlarına göre konuştuğunun sıradan bir ispatı.daha yeni bir örnek için
(bkz: mehmet topuz)
(bkz: futbolcu yalanları)
ölmeyi bayılma zanneden kişinin söylemi.
işin ilginç tarafı galatasaray takımının kendisine bu sözleri söylemiş bir futbolcuyu gocunmadan transfer edebilmesidir.
kefen herkes içindir, galatasaray forması asiller için.

- kefen giyerim galatasaray forması giymem
- s.ktir git!
yalan laftır, götten uydurulmuştur. para varsa; her şey giyilir.
ister seve seve, ister...

(bkz: http://www.izlesen.org/al...s-formasi-giyemezsin.html)
büyük konuşmamak gerek üstadım. azrailin kapına dayanıp ya bu; ya da bu dediğini düşürsek bence kefen yerine ne olsa giyersin.. hayal gücünü devreye sok burda. *
*
(bkz: yaer den acımasız gerçekler)
bu sözlerden sonra; "giysen de gözümde beş para etmezsin" dediğim demeç.
gençmezargücü'nün kadrosuna kattığı, sözleşmesi münker vs nekir sponsorluğnda imzalanmış faninin ilk basın açıklamasıdır.
(bkz: kefen giyerim x giymem)
(bkz: eşşek gibi giydin ama)
türkiye'de muhtelif futbolcular tarafından dillendirilmiş olan cümle. yada biz öyle sanıyoruz. nitekim zamanında luis figo için bile böyle birşey yazılmıştı "kefen giyerim real madrid forması giymem" * * * *
(bkz: öl o zaman sen öl)
(bkz: onu giymem bunu giymem ne giyersin lan it)
(bkz: ölmek sorun değil de kefen tarzım değil)*
şimdiye kadar kim söylediyse daha sonra taktiri ilahi gereği kuzu kuzu o formayı giymek zorunda kaldığı sözdür.

gerçi o sözün sahibine şanlı galatasaray forması yerine dansöz kıyafeti giydirmek gerekmektedir ama galatasaray kulübü merhametli bir kulüptür.
bir fenerbahcelinin sozleridir muhtemelen.ama elvir balici bu olayın dısında tutmak lazım.
galatasaray' dan ölesiye tiksinen bir insanın söyleyebileceği söz.
baba filminden uyarlanmıştır:

baba film müziği:dın dın dın..(baba hiç bozuntuya vurmaz kendini. hep sakin görünür hep sakin)

-baba! nasılsınız. don juan az evvel maria ile çıktı.
+iyi! çok iyi..
-nasıl iyi baba! ben onu seviyorum siz onları uygun görüyorsunuz.yıllardır beni hiçe saydınız.
+gel buraya yeğenim.
-o nedir?
+bir galatasaray forması.
-hayır! hayır!
+giymen gerek biliyorsun.
-kefen giyerim ama onu asla giymem!
+ne var bunda sanki. neyse..(dışıyaannnn! silahla dizinden vurur)
-peki peki giyicem.
+ama ben seni zorlamıyorum öyle değil mi?
-evet giymek istiyorum. giyicem ah uh..
+hım. pek yakışmış yeğenim.

ee bu sonuçtan ne çıkarıyoruz arkadaşlar: her kuşun eti yenmez..
o kefeni zaten sike sike giyecek olan 3. sınıf bir futbolcu olan baliç efendinin gereksiz açıklaması.