bugün

Kendilerine gel pisi pisi yapan insanları umursamazlar. Genelde sahiplerini de umursamazlar. Efendim bence cool oluşları vurdumduymazlıklarından geliyor.
görsel
Katılmadığım görüş.

Kediye belki tatlı(!) dersiniz ama cool farklı.

En iyisi köpek.

Hem dost hem seni anlıyor hem koruyor. Daha iyisi mi olur?
görsel
cool mu bilinmez ama sayko oldukları kesindir.

görsel
Genel olarak katıldığım bi önerme olmakla birlikte -özellikle kampüste sevdirmek için 40 takla attıranlar- köpek gördükleri zaman bu önermeye katılmak zor oluyor.
evimde bu coollardan bir tane var. ama biraz fazla cool. 8 kg kadar cool. bu coolun en sevdiği aktivite ben uyurken göğsüme çıkıp uyumak ve ne kadar tepinirsem tepineyim siklemeden uykusuna devam etmek. coolluğu da buradan geliyor zaten. 6 yaşına geldi ve hayvan görmüş geçirmiş kafalarında. siklemiyor beni.

görsel
bazen üstteki örnekte olduğu gibi masanın üzerinden bardak, telefon gibi muhtelif eşyaları yere atıyor. kendimi tutamayıp bağırıyorum haliyle "amınakoduğum hayvanı" diye. şimdi normal bir kedi bu gibi bir tepki karşısında anında topuklar. benim kedi sanki iki kapak dumanlanmış da kafa raad vaziyette "chill man relax" der gibi bir ifadeyle suratıma bakıyor.
Valla doğru. Ben girdiğim odada veya yatarken kapıyı kapatırım. Kedim gecenin bi yarısı uyurken gelip miyavlamaya başlıyor kapıyı tırmalıyor uyanıp söve söve açıyorum kapıyı giriyor içeri 5 dk sonra bu sefer çıkmak için aynı davranışları yapıyor. Açıyorum çıkıyor yarım saat sonra tekrar geliyor içeriye almam için. Kafayı yedirtecek birgün bana.
görsel
görsel
görsel
Var mı aksini iddia eden?
sadece kedilere değil tüm kedigillere ait bir durumdur. aslan, kaplan, jaguar, puma, çıta, vaşak, leopar.. vay anam vay.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Doğru önerme.
Kendi kedimi koymak isterdim. Ama ne yazık ki yazın arabanın altında kaldı..
Olm cool falan değiller lan. 4 yaşından beri (1983) kedi sahibiyim. 3 tanesi +10 yıl yaşadı. Yaklaşık 5-6 kedi evimden, yüzlercesi elimden geçti. Yani, ahkam kesebilir, fikir beyan edebilirim.

Dedik ya, cool değildirler. Bildiğin soytarı, maymun hatta cibiliyetsizdirler. Bazan öyle salaklıklar yaparlar ki, kendileri bile inanamaz. Bencil ve piçtir bu pezevenkler. Öyle yani.

Ha, nedir? Sevmiyor muyum? Dibine kadar. Ağzımın üstünde uyutuyorum resmen. Ama cool değiller aga.
Özellikle british shorthair denen cinsleri yenilesidir. pek takmaz gerçi adamı.
Bu da benim kedim
görsel
Evdeki kedim o kadar cool ki kapıyı acti ziplayarak, ödüm koptu.
görsel
evet.
görsel
çok doğrudur. bazen konuşsalar dünyayı çoktan ele geçirirlerdi diye düşünmeden edemiyorum.

görsel
görsel