bugün

Kedilerin fiilen, fiziken ve ruhen sevimsiz olduğu gerçeğidir. Ben hayatımda bu kadar çıkarcı, sırnaşık, sinsi, ikiyüzlü ve itici bir hayvan görmedim. Nesini seviyorsunuz bu kadar anlamıyorum ki?
Ya bi adnan oktar kadar olamadınız ya ona yanıyorum. Bak ne diyor ünlü a9 sahibi; "kedi canını senin". Yani olay neymiş? Taktik. Hiç kafanız çalışmıyor hiç.
Muhabbet kuşlarının yanında sevimsiz olduğu doğrudur.
Herkesin bildiği ama çok az kişinin dile getirebildiği bir gerçek.
kedi besleyen biri olarak çoğu sözlük erkeklerinden daha çekilir ve katlanılabilir cici canlılardır.
yok be öyle demeyin üzülürler.
kediler insan olmayı tamamlayamamış kişilere sevimsiz görünür, zordur o kafaya varmak. beslemek, barındırmak, kucağa almaktan bahsetmiyorum. uzaktan bakıp, "ulan ne tatlı şeyler bunlar " deme mertebesi herkese nasip olmaz, bazı perdelerin kalkmış olması lazım gönül gözünden. bu aşamaya ulaşamamış kişilerden şahsen uzak dururum. yüzünde bir tiksinti ile kedileri aşağılayan insanlar ve özellikle erkekler kibir abidesidir. arabasına binmeden sokaktaki bir kediye 2 dakika güzel sözler söyleyen birini bulun kızlar.

bkz. vahşi ırk köpeği ile gurur duyan tipler de kasıntı ve egosu tavan yapmışlardır. özellikle köpekleri ne kadar saldırgansa o kadar üstün ırka mensup birey olarak hissederler. kaçın (adamdan, köpekten değil).
Ufacık kediden tırsıp yolunu değiştirerek, taş fırlatıp kovarak, üstüne koşup kaçırarak karar veremezsin buna.

Git bi başını okşa yiyecek varsa vermeyi dene asıl onlar korkuyo senden 50 katı bi şey üstüne koşuyo bağırıyo taş atıyo.

Hayvanlar bu dünyayı çekilebilir kılan bazı detaylardan. Tabi o naifliği görebilene.
sevimsiz mi?

benim piç kurularını görmediğim zaman moralim bozuluyor o derece sevimli keratalar.
görsel
ne sevimsizi arkadaşlar çarpılacaksınız.
evet sevimli olmadıkları gibi de itici ve çirkindirler.
Yalandır. Bütün kediler sevimlidir.
besledikten sonra hiç de öyle gelmiyor.

normalde tüm hayvanları severim ama köpek taraftarı biriyimdir. kedi beslediğim dönemde kedileri de köpekler kadar çok sevmeye başladım.
kediler güzel canlılardır. yavruları ise dünyanın en şirin yavru hayvanıdır belki ama karakter olarak hakikaten soğuk umursamaz bencil yapıları var. köpek sevimli mesela sevdirir kendini en çirkini bile.
görsel
görsel