bugün

benimki kapı önüne yatmayı seviyor. kapı açık olduğunda filan bir nevi kapı stoperi görevi görüyor.
En azından mutlu ediyorlar.
instagrama koyup karı kız düşürüyosun işte.
Beni mutlu etmeye yarıyor gerisinin bir önemi yok. Eve girdiğimde o etrafımda olmayınca kendimi mutsuz ve yalnız hissediyorum. En çok da ben ona bir şey anlatırken anlıyormuş gibi miyavlayıp karşılık vermesi yok mu işte o mutlu ediyor nasıl etmesin ki?
insanlarin sahteliginden uzaklasip, huzur veriyorlar. Sicak tuyleri ile negatifligim kus olup ucuyor. Kivrilip dizlerimde uyuyabiliyor. Nankor diye bilinen bu hayvan cogu kisiden daha vefakardir. insanlar ne işe yara diye sorsaymissiniz keşke. Menfaat gozetmekten baska hic bir sey. Bazen su,toprak olmak istersin ya,bende ruh hali tam olarak bu. Tercubesi zor şey yaşam. Bugun ustumde gokyuzu parlar. Gormuyorlar, bilmiyorlar cicek koklamayi. Öldum her köşe basinda. icim hep yikik duvarda, agladim her kaldirimda. Kalbim hep ayni cukurda...
kendimi bildim bileli evimden hic eksilmedi.
bi kere bile sofradan kendi tabagini mutfaga goturdugunu gormedim.
cam silmek,soba yakmak felan hak getire.
geziyo tozuyo geciyo televizyon karsisina girlaya girlaya patilerini yalayip tirnak aralarina manikur yapiyor.
yarin gitsinde kendine bi sigortali is bulsun bari.
sadece elini uzattığında yanına gelip mırlaması bile yeterli. daha sayabilirim ama anlayacağını düşünmüyorum.
Artık farede tutmuyor bizim tekirler. Bastılar hayvana kedi mamaları Garfield gibi oldu hepsi. Fare görünce küfür ediyorlar o derece.
fare ve böcek nüfusunu kontrol altında tutmaya.
sen ne işe yarıyorsan o da o işe yarıyor!
eskiden evleri fareden koruyorlardı. fareler artık pek yok ama sevimliler gene besleniyorlar.
Besin piramidi olayı varya ona yarıyor. Bir de bazı meriçler kız düşürmek için besliyor.
Çünkü Kediler sevilir. Sevilsin diye. Sevmek ne işe yarar? Sevmek sevilmenin başlangıcıdır. Yani bi nevi alıştırma. işe hayvanları sevmekle başlarsın. Sonra insanları seversin. Karşılık beklemeden. Bu ne işime yarar diye hesabetmeden. Hayvanı bile hesapsız kitapsız sevemeyen, bir karşılık bir menfaat bir fayda bekleyen kişi, insanı nasıl sevecek ki? Sevemez. Zaten sevemediğimiz için bugün türkiye bu halde. Eğer Sevebilseydik böyle bu halde olmazdık. Biz sevmeyi bilmiyoruz. Biliyoruz aslında ama işimize gelmiyor. Egomuz izin vermiyor. Sonra bu hayat çekilmez tabi.