bugün

Gerçi bu ülkede küçücük çocuklara tecavüz edenler ceza almadı, (bkz: can aksoy) 300 tl kefalet ödemesi bile bu ülke için büyük ceza.
çünkü hayvan öldürmek yasalarımızda suç değil kabahat sayılır. artık düşünün gerisini.
bilal erdoğan'dan daha ağır cezalandırılmıştır. adaletimizin hakkını yemeyelim...

gerizekalı editi: ironi...
Savunmasız, masum bir canlının canını almanın Türkiye Cumhuriyeti'ndeki bedelidir. Bugün defalarca düşündüm. Kedi, köpek, kuş, hamam böceği vb. Fark etmez.. Yaşayan bir şeyin canını almak nasıl bir hastalık diye.. Yatağa pislemiş lan, yatak. Kim bilir ne eziyet gördü, nasıl örselendi ki oraya pisledi. Kedilerin görülmüş mü normal şartlarda kumları dışında bir yere pislediği? O kedinin o kanlar içindeki hâli gitmiyor ki gözümün önünden. Düşünüyorum benim kızım yatağa pislese, kıçına bi şaplak bile atamam. O da o yüzden ne tırmalar annesini, ne ısırır ne de kendi evinde pisler.

Ne yazsam boş. Adamın tipte meymenet yok ki. At hırsızı, kedi katili, köpek tecavüzcüsü tipi var baya. Yarın öbür gün, bu kendi gibilerle orada burada gerine gerine dolaşacak. Kedinin .mına koydum, 300 tl verdim çıktım diyecek. Sonra belki başka hayvanları katledecek. Ardından eşini, arkadaşını belki.

Ama artık şaşırmıyorum. Bu ülkede olup biten hiçbir şeye şaşırmıyorum. Öğrenilmiş çaresizlikler hepimizi kuşatıyor çünkü birileri böyle olmasını istiyor.
Pes diyorum ya. Gerçi ne beklenir ki tecavüz edeni bile serbest bırakıyorlar!!! Yazık ananıza babanıza yazık!!
(bkz: devletin adaleti vs mafya adaleti)
ceza verilmek yerine akıl hastanesine kapatılması gereken kişiye verilen ceza.
çok çok eski, kullanılmış ve gereksiz gelecek ama türkiye'dir. buraların suyu çıktı iyice artık.
toplumumuzun vereceği ceza yanında bir hiç olan durumdur. bu adam yapılan ifşalar sayesinde insan içine çıkamayacak durumda şu anda. o saçlar gidecek bir kere tanınmamak için, o yüzündeki yavşak ifade silinecek, güneş gözlükleriyle şapkalarla dolaşmak zorunda kalacak kışın ortasında. işte o zaman ulan keşke 2 3 yıl hapis yataydım diyecek.
insanlar hukuktan medet ummuş buna şaşırdım.

benim aklıma işin hukuksal kısmı bile gelmedi. ne bekliyordunuz ki? tek beklentim bu vatandaşın öldürülmesi ya da yaralanmasıydı ama o da olmadı maalesef. tokat bile yemedi asd.
Devamı gelecek cezadır. Çünkü kedi kendisine ait değildir. Büyük ihtimalle en az 3ay kadar hapis cezası alacak. Yine paraya çevrilebilir tabi bu ceza. Beklemedeyiz efendim.
Sıkıntı mı sanki? Burada adalet yerini bulmuyorsa bulacağı yer var, incecik bir yer... orada isterse trilyonlar ödesin ne fayda? Cambaz olsa gecemeyecek o köprüden ya o insanı rahatlatıyor..