bugün

Kızgınlık dönemi ne girmiştir. Evlenmesi yada Hadim edilmesi gerekir.
cozemedim durum. yemegini yedin, suyunu ictin, tuvaletini de yaptin, ben hayatimda saglik kontrolunden gecmedim korkudan, seni gecirdim, bir bokun da yok, bir dile gelip anlat bana derdini, bak sasirirsam konusuyorsun diye insan degilim, oturacam karsina dinleyecegim seni, bir de sigara vericem soz. ama bir anlat be canim ne bu siddet.
kimden kaçtığı, neyi kovaladığı belli olmayan son sürat ve seri hareketleri barındıran delirmedir. alışkın olmayana bismillah dedirtir.
Parkeler de, bir anda hiçbir şey yokken tiktiktikittiikkkiikikikikfffkh seklinde (anlatinca olmuyo yaşamak gerek) delirmesi buna örnektir. Feto gelip okuyup uflese kilolarca cin cikartir o an serefsizim.
Durup dururken sanki kovalanıyormus gibi perdeye tırmanmaya çalışması...

Şizofren miydi acaba.
korkunçtur.
Başbakana hakaret edildiği zaman gerçekleşebilecek olay. miyav.
"Dünyanın bütün kedileri aynı anda delirseydi; dünyanın çizgisel hızında mutlak bir değişiklik olurdu" dedirten olay. Bu olay Kimi kedi de kuyruğunu kovalayarak kimisinde sağa sola çarpa çarpa koşarak kimisinde de (az görülse de) zıplayarak görülmektedir.
benim sarı dana nın çok sık yaptığı bir etkinliktir. en son dün akşam. uyumakta olan bendenizin "mırıgıhng" diyerek üstüne atlayıp. oradan da elektrik çarpmış * * gibi televizyon üzerine zıplayarak neye uğradığımı şaşırmama neden olmuştur. **

(bkz: kedidir kedi)*
yarım saat boyunca birini kovalıyormuş gibi salondan odaya kosma halidir..evin içinde kedi ve bireyden baska gorunen birşey olmaması*, bireye gerilim dolu saatler yaşatmış, erkenden yatmasına vesile olmustur.
karnı az önce doymuş, uykusunu almış özellikle yavru kedilerde görülen az önce aklımı alan hadise.

hemen klavyenin yanında mışıl mışıl uyuyan kedinin, kalkıp bir gerindikten sonra ilk önce klavyenin kablosuna sataşması, klavye kablosu dayılanınca bizimkinin "vciriieeeeeöööwww" şeklinde kükreyerek klavye kablosuna "pite pite pite" pençe sesi efektleri ile girişmesi ile son bulan olay.

(bkz: korktum be sözlük)