bugün

Sözlük çapulcularının içinde bulundukları durum.
Çok kaşınıyorlar…
bir atasözü der ki ;

züğürt olup düşünmekten uyuz olup kaşınmak evladır.
Ayağımın altı kaşınıyor aq ayağımı kesmek istiyorum. Ne illet lan bu yine geldi.
(bkz: antihistaminik)
Kronik ürtiker.
Yine başladı AMK. Galiba ete alerjim var AMK. 2 gün ete ara vermiştim durmuştu bugün sadece 2 öğün yedim başladı aq.
" züğürt olup düşüneceğine uyuz olup kaşınmak evladır " sözü akıllara gelir.
Evrimsel bir hareket. Çok gelişmişsin ama kaşınıyorsun. Kompozisyona bak.
mecazi anlamda; birinin , bir şeyin üstüne üstüne gidip , özellikle bile bile sinirlendirmek , tahrik etmek. sonrasında gelen; sen kaşındın, kaşınıyorsun , kaşınma vs gibi gelen cümleler.
Kaşinan yere deodarant sıkabilirsiniz.
görsel

Hurra!
Krem var amk cilt kremi sürün.
Alerji sebebiyle beni deliye çeviren durum.

yemin ediyorum çıldırtıyor ya.
bende de el ve ayaklarda sürekli olan. ayaklarımda özellikle üzerinde hep yaralar var. yara olmasa da kendiliginden kaşınıyor. varsa bilen beri gelsin.
En basit sebebi cilt kuruluğudur. Bence nemlendirici öncelikle denenmelidir.

(bkz: Kendimden biliyorum)
Aranızda tıbbiyeli olan var mı lan. Dermatolojist falan.
Bacaklarım çok kaşınıyor yara yapıyorum kaşımaktan. internette araştırsam kanser belirtisi çıkıyor her araştırdığım hastalık o yüzden akıllı birine danışmak istiyorum. Ölcem bana yardım edin.
Kaşınmak durduralamaz raddeye geldiğinde insanı hem sinir hemde tatmin eden bir eylemdir eğer kaşıyorsanız.
(bkz: gicişmek)
cildin hafiften uyarılması manasına gelen sözcük. Bir araştırmaya göre, böcek ısırıklarına karşı savunma mekanizması olarak geliştirildiği söylenmektedir.
yolda yürürsün, hızlı yürürsün. hatta yok abi yavaş yürürsün hiçbir şey yoktur. sonra güneşe çıkarsın anında sırtın, göğüsün ve saçının dipleri kaşınmaya başlar. güneşe allerjin vardır. baya sinir bozucu bir olay.
nelson mandela'nın ölüm haberini aldık, kız arkadaşım: "95 yaşına kadar yaşamış, çok iyi, ben de bu yaşa kadar yaşamak isterim" dedi. cevap olarak "sen o kadar yaşayamazsın" dedim. kaşınmanın tanımını aramayın artık. son noktayı koydum.
kaş kelimesine sonradan eklenen ınmak ekiyle oluşturulan fiil.
Başlığı görünce sadece ben mi muhtelif bölgelerden kaşınma halindeyim bilmiyorum ama zevk duyduğum bir hadisedir. Çocukluğumda dedemin tırnaklı ahşap kaşıyıcısına bayılırdım misal. Üzerine alçı dökülmemiş sıva halindeki eski tip duvarlara da bayılırım bu yüzden. Kaşınmak canlılığın, sağlıklı Olmanın işaretidir ve sebepsiz kaşınmaların başımın üstünde yeri var. Sokakta yürürken apış arasının kaşınması istenmeyen görüntülere sebebiyet verse de adana'da büyümüş olmak bunu da normalleştirir. Velhasıl kelam bir ölü veyahut felçli kaşınamaz, çok şikayet etmeyin.
temiz bir dayak yemekle sonuçlanır.
derviş olup düşünmektense uyuz okup kaşınmak iyidir diyen kimse yalan söylemiş.

kaşınmak,elini sürekli uzak tutmaya çalışmak o kadar zor ki.
çoğu kişi için işkence verici bir his,
felçliler için ise "onu bile özledim" dedirten his.

pollyanna misali...