bugün

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda sözlerine layık toprakları bi kiraz ağacına satmak mı, aptallığın daniskası.
soruyu soran insanın kendi vatan algısıyla, başkalarını kıyaslamaya çalışıyorsa, sanırım eşdeğerini bulmakta zorlanacaktır. Normal zamanlarda vurdumduymaz görünen halkımız, vatan tehlikeye düştüğünde vatanın bir karış toprağı uğruna, canını feda edebilmektedir.
askerde, cılız çelimsiz, kambur askere, atletik yüzbaşı: ben düşman olsam, sen ne halt edebilirsin? bu söz bizim askerimizi adeta devleştirir, kasaturasını çeker, yüzbaşıya saldırır, artık gözünde yüzbaşı düşmandır, bütün bölük, kendi yüzbaşıları olduğunu iknada oldukça zorlanırlar. bırakın düşmanı, düşmanın sözü bile Mehmetçiğimizi kat kat güçlendirmektedir.
aldığımız fiyata.
bize vatanı teslim eden şehitlerimizin kanı bedeline
kana karşılık kan.
Düşmanın dost görünen yumuşak yüzüne, tatlı sözlerine, armağanlarına kanacak olursan, Ey Türk Ulusu, yok olacaksın! Ülkende birliği korursan yaşayacaksın.
Bilge kağan
$1 değildir mesela.
Bastığın yerleri "toprak!" diyerek geçme, tanı !
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı,
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı !!!
yıllardır bize vatanı namusumuz olarak öğrettiler.

ne için olursa olsun karşılığı ne olursa olsun namusunu peşkeş çekenlere sadece acırım..
bırak satmayı bunu teklif edenin anasını bacısını karısını kızını gelmişini geçmişini 17 ceddini sülalesini ........................................................................................................................................................!!!!!!!!!!!!
çok sinirlendim bir an için sözlük..
Şimdi silkicem belasını.
Gün geçmiyor ki şöyle zekasız başlıkları alaşağı etmeye çalışmayalım.
Bilerek ıq seviyesini düşük mü gösteriyorsunuz anlamadım?
Ciddi cevap vermişler birde.
Yapacağınız işin ben.
BB.
kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda
şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda
canı cananı bütün varımı alsında huda
etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
burada vatan satılmaz diyenlerin çoğu vatanını karış karış satanlara oy verenler.

evet vatan satılmaz. satanlara yancı olmayın.
an itibariyle tekrar akıllara düşmüş soru.

rıza sarraf iran'ı birkaç milyar dolara sattı, türkiye'yi özgürlüğü için. zafer çağlayan türkiye'ye 60 milyon dolar gibi bir değer biçmiş. kendi gibi ucuz sandı vatanı herhalde. diğer akpliler kaça satıyor merak ettirmiştir.
cennet her şekilde vatandan iyidir.
çomarların '2 paket makarna, azıcık da kömür' diye cevap vereceği sorudur.
Klasik olacak ama;
Biz bunun cevabını 15 temmuzda verdir.
Vatan kaldımi önce bunu bir sorgulayin derim gemiyi önce fareler terkeeder misali giden gidene.
Beş kuruş etmez ama ben bir paket sigaraya anlaşırım.
vatan ana gibidir yâr gibidir satılmaz teklif dahi edilemez. anama ve yârime laf edeni ve yeltenenin dilini keser ağzına sokarım.
Ben vatanı satsam olumlu olumsuz bir şey değişmeyeceği için ne alsam kârdır. Aylık 2000$'dan aşağı da olmaz ama.
En son 18 000 TL’ye satanlar gördük. Bakınız; bedelli askerlik. Vatandan geçmek demek bir insandan geçmek demektir. Bir insanın fiyatı da devlet tarafından belirlendiği üzere en son 18 000 TL idi. Şimdi dağılın.
vatan dediğiniz şey; çoğu kesimi bozkır-kıraç toprak olan işe yaramaz bilmem kaç yüzbin km2 toprak parçası ve üzerinde yaşayan bir takım çomarlardan ibaret olduğu için, gayet mütevazi bir teklife bile açığım.

aylık 10 bin tl gibi bir rakam karşılığında bile satarım yani.
Bir çift memeye satanı biliyorum.
çocuğunun üzerindeki battaniyeyi, merminin üzerine örten anaların hikayeleriyle büyüdük. böyle bir neslin torunlarıyız.

amk ne oldu da bu kanıbozuk zihniyet yerleşti ülkeme?
bu kadar haini hangi orospu ordusu doğurdu?

yoksa fazla mı hümanisttim?
kanla alinanin karsiligi olmaz.
barbara palvini 5 yıl boyunca sikmek karşılığında vatanımı ve ailemi komple satarım.