bugün

Münafık türktür.

Allah katında hepiniz eşit yaratıldınız ayetini inkar etmiştir.
kendi tarihine sahip çıkmakla Allah'ın ayetini inkar etmekle ne alakası var ?
Tarihine sahip çıkan değil ırkını yüceltmeye çalışan türktür. Kendi çapında.
gaza gelmiştir. ergendir. günah işlemektedir. haramdır. açık ve net.
islami radikalizmin ne denli ahmakça ama tehlikeli bir akım olduğunu anlamak için okunması gereken tanımlardandır.
bu başlıkta iki şeyi iyi analiz etmek lazım. birincisi yüzüğü takan neden takıyor, niyeti ne? bu eleştirileri hak ediyor mu?

ikincisi herkes -hatta eminim eleştirenler de- o kadar sembolle dolaşıyor. ya telefon ekranında, ya pc ekranında, ya tşörtünde ya dövmesinde illa herkes bi aidiyet sembolü taşıyor. herkes özgür, özgün ve akıllı iken neden kayı boyu bizi rahatsız etti bunu kendimize sormamız gerekiyor.

hani bana deyin ki ben arabasında k.atatürk imzası buluna da, telefonunda bilmem kimin fotosu olana da, kolunda bilmem ne sembolü olana da aynı tepkiyi veriyorum , eyvallah tarafsızsınız. ama muhtemelen birçoğumuz bir yerlere yakınlık, aidiyet hissederken ve bunu bir şekilde hayatımıza yansıtmışken dindar deyin veya ırkını seven deyin bir kişi böyle bir şey yapınca neden rahatsızlık duyuyoruz burada samimiyetimizi sorgulamamız lazım.

ben niye bu kadar kafaya taktım ki? neyse.
teşekkürler.
abartmamak kaydıyla bize tarihimizi hatırlatacak şeylere sahip olmak güzeldir. ama bu yüzük bana nedense kıro geliyor.