1. 10.
  bazı kültürlerde yoktur. örneğin kürtler'de böyle bir şey yoktur. hala, teyze, yenge gibi şeyler söylenir. benzer şekilde kayınbabaya amca, dayı vs hitap edilir. ancak bunun bir önemi yoktur. bu kültürde insanlar birlikte yaşayağı kadının annesini kendi annnesi gibi görmüş ve ona anne diye hitap etmeyi uygun görmmüşler. hak eden kaynanalar için bir sakıncası da yoktur. gerçekten ana gibi davranıyorsa sana, eşinin annesine anne demenin ne sakıncası var. sana öyle ana şefkati ve sevecenliğiyle yaklaştığı için onu ödüllendirmiş olursun. ama çoğu kaynananın bunu hakketmediği bir gerçek. bütün sorun burada ve insanlar aslında bu yüzden demek istemiyor.
  1 ... mcnn
 2. 11.
  yapmacıklıktır. saçmadır. asla da demem.
  -3 ... selenizm
 3. 12.
  murat 124e ferrari demek gibi bir şey bu... *
  ... aflat
 4. 13.
  makuldür.
  ... maweraunnehir
 5. 14.
  olabilir.
  ... theugly
 6. 15.
  benim de kullandığım hitap şekli. karımın anne dediği kişiye anne demek benim için zevktir, içimden gelir. bende hiçbir emeği olmamış olabilir, gelenekler de umurumda değil, yapmacık da değil çünkü karımı karım yapan kişidir, bugünkü mutluluğumda onun da emeği vardır.
  4 ... ari viz viz viz
 7. 16.
  bölücüye çıkar için kulluk etmekten milyon kat iyidir. sevdiğinin anasıdır ya ne diyecektin?
  -1 ... thelma
 8. 17.
  ilk başta teyzeden anneye çevirmekte çok zorlandım. ama şu an kendi annemden ayırmıyorum. karşılıklı saygı çerçevesinde zamanla oluşan bir duygu.
  1 -1 ... abetkusu
 9. 18.
  Tanımdır; zordur.
  ferhan şensoy eskiden kayın ve mavun validem der idi, ben ise hayın valide diyorum, yani olsaydı derdim sanırım. önce evli olmak lazım değil mi.
  1 ... kareli panda
 10. 19.
  Şahsen kocamla evlensem anneme anne dememesinden gocunmam.
  ... Hanım desin veya teyze.

  Bir insanin hayatında bir tane annesi olur ama bir çok defa karısı ve kaynanası olabilir. Her karısının annesine anne mi diyecek?
  4 -2 ... patronum