bugün

Boyuyla posuyla endamıhla tüm mahalleye korku salan yiğitliğiyle nam yapmış kodin dir tabii ki. Bu insan aygırı tek başına bıçaksız beş kişinin hakkından gelebilir. Tek bıçak vuruşuyla adamın tüm bağırsaklarını dışarı çıkarabilir güçtedir.

Ama en önemlisi dostunu yarı yolda bırakmaz sırtını dönmez yalnızlığa terk etmez.

(bkz: kodin)
Drizzt Do'Urden

Eğer böyle bir fantastik kurgu romanı karakterinin olduğu evrende olsaydım, kendisini yanıma alır ve sanırım tüm unutulmuş diyarların içinden geçerdim.

Yok lan vazgeçtim. Feanor olabilir bak. Vallahi Melkor ve Morgoth yoldaşlarının içinden geçeceğiz! Bismido'urden! Bismifëanor!

Her ikisi de Yavuz Sultan Selim Han gibi adamlar olarak tarif edildiği için galiba bu sevgim. Tarih ve fantastik bilim kurgu harmanlanınca böyle oluyor arkadaşlar. Siz yapmayın.

Gerçi R. A. Salvatore iblis Savaşları serisinde yarattığı ana karakteri Sultan Selim'den etkilenerek yarattığını söylüyor daha çok ama olsun. Ulan ne garip dünya be, bizim tarihimize bizden daha çok sahip çıkıp yarattıkları fantastik kurgu diyarlarındaki karakterlerde onlardan esinlenenler var.
(bkz: yakup cemil)
cin ali karakteridir. çıbık gibi zaten savrulan yumruklar tekmeler isabet etmez. kolları da çıbık olduğundan rakibinin gözlerine vurur etkisiz hale getirir kolayca.
Lennie * ama kime vuracağını önceden iyi bilmesi gerekir, malum akıl kıt olunca yanlış kişiyi de götürebilir. *
Lujin. Ağızını burnunu kırasım var!