bugün

kavga anında akla gelmeyen fakat kavga üzerinden zaman geçtikten sonra söylenmediği ve yapılmadığı için pişmanlık duyululan şeylerdir. benim çocuk iken içinde bulunduğum her kavgadan -ki o sıra fonda "eye of the tiger" çalardı- sonra aklıma gelen cümleler; "ah neden ryu nun döner tekmesinden atmadım ki o pic e" ve "hay a.q neden eve gidip babamın yeni aldığı burnu sert ayakkabıyı giymedim" cümleleri idi. bir de küfür olayı vardır. karşı tarafın sarfettiği küfür cümlelerine karşı söylenebilecek etkin ve okkalı küfür nedense hep birkaç gün sonra akıllara gelir. eğer kavgada son sözü karşı taraf söylemişsse bu durumun vehametini daha da arttırır. atari salonundaki edinimlerimi hiç kavga esnasında kullanamazdım çünkü aklıma gelmezdi. karşı tarafı laleye çevirecek sözleri de hiç söyleyemezdim. kavga etmek bireyin yaratıcılığını öldürüyormuş meğer.
-oğlum benim karnım açtı o yüzden dayak yedim.karnımı doyurim gelim senin .mınakorum.*
- kapıya çarptım desem inanırlar mı ki?
- hayır salak kafam, adam o yumruğu salladığında neden eğilmedim ki? şimdi evdekilere sol gözümde ki morluğu nasıl anlatırım?

gibin bir şey..
acaba adam herif ölecek mi ?
canı yandı mı acaba ?
aman bana ne!

(bkz: kendisi kaşındı)
bünyeyi saran göt korkusunun akla getirdikleridir.. duruma göre değişken olmakla birlikte, lisedeyken hata sonucu sataşma, yada çok üzerinize gelindiğindeki kavga, itiş kakış sonrası hafif titreme ile birlikte gelenlerdir. yanlış kişiye veyahut gruba bulaşmış olmanın verdiği dayanılmaz adrenalin, ne ders dinleme bırakır, ne de ders arası. çıkışta olacaklar hayal gücünüz ile birlikte sık sık sizi tuvalete sürükler.
direk telefon açılarak ocaktan adam çağrılır...
bir yandan neden ben kavaga ettim ki diye düşünürken bir yandan keşke bir tane daha asılsaydım düşüncesi, diğer yandan da bu adam beni yarın üç dört kişiyle yakalarsa ne yaparım korkusu ile diğer adamla bir daha karşılaşmam ümidi. ama eğer haklıysan ve güçlüysen ve kızgınsan hıncını alamama ve bi yerlerde yakalayıp bir daha evire çevire dövme hissiyle oraya buraya saldırmaktır.
kavga bittikten sonra, hirsini alamayan karsi tarafin kafaniza indirdigi objelerdir. vazo, sarap sisesi, klavye, bilardo istakasi, beyzbol sopasi, ve hatta entel bir kavga ise badmington raketi ve golf sopasi da olabilir.
efenim bunlar o kavganın heyecanıyla aklınıza gelmeyip daha sonra aklınıza gelen karşı tarafı lal edecek güce sahip olan cümlelerdir. kafanızda onlarca sahne oynanır türlü türlü bozulur karşıdaki insan ama fekat ve lakin çok geçtir artık bidahakine nasipse diyerek sakinleşilir.