bugün

ben geçen hafta benden daha kalıplı biriyle kavga ettim ve kavga sırasında olayların gelişiminin hiç de düşünüldüğü gibi olmadığını gördüm. 3-5 yumruk yedim ve 3-5 yumruk attım. 2mizinde yüzleri yamuldu ve ileriki zamanlarda kavga edicek olan arkadaşlarımız varsa kısaca bilgi vermemiz gerekir diye düşünüyorum.

kavga sırasında öfkenizle sadece vurmaya odaklanmayın , unutmayın ki karşıdakinin de eli armut tplamıyor , o da size vurucaktır. bunun için bir elinizle yumruk atarken diğer elinizle ya siper alın yada onun darbelerini bloke edin.

yumrukları 2 tane yüze , 1 tane karna sırasıyla yapın , böylelikle yüzünü korumaya çalışan ve karnından boşluk bırakan adamın boşluğunu değerlendirmiş olursunuz.

kavgaya giderken bu 2 şarkıyla havaya girebilirsiniz. wladimir klitschko örneğinde de görüldüğü gibi %100 gaza getirme onaylı parçalardır.

http://www.youtube.com/watch?v=BfOdWSiyWoc&ob=av3e
http://www.youtube.com/wa...v=PsO6ZnUZI0g&ob=av3e
kavga etmeyin.
nedir yani sorun?
illa kavga edilecekse levye şart.
(bkz: eğitim şart) *
gözlüklerinizi çıkarın.
kuşak sahibi olmasanız bile baştan sanki varmış gibi davranın.
Kafa atmakla baslayin. Dengesini bozarsaniz kacmak daha kolay olacaktir.
saçından tutup sürüyün,güçsüz düşene kadar debelensin,sonra bırakıp kaçın.
green street holigans'ı izlemeniz ve akabinde gaza gelmeniz mümkündür.
ilk yumruğu siz atın.
karşıdakinin alnının sert yerine burnunuzun yumuşak yeriyle vurun.
Bakın ben yıllardır kavga etmeme rağmen taktiği hiç unutmamışım.
ilk vuran kazanır, unutmayın.
kavga sırasında 2-3 yumruk vurduktan sonra karşı tarafı püskürtmeye bakın çünkü kavga tam bu sıralar kızışır ve göte gelebilirsiniz. rakibinizi itin ve iterken de bir ayağınızla ona çelme takın , böylelikle adam yere düşünce daha güzel pataklama şansı bulursunuz.

önceden bulunan ön yargınızla "bu çocuk fıss ben bunu alırıma" kendinizi inandırmayın.
kemerinizi çıkartıp yere vurmayın.
ilk hamleyi hep siz yapin. bilhassa burnuna kafa atmaya yelkenin. burnu kirildiktan sonra gerisi corap sokugu gibi gelir.
(bkz: olm bak git)
Karşı taraf sana oğlum bak git dediğinde kesinlikle olay mahallini terk et fazla diretme.
yiğitliğin onda dokuzu kaçmaktır felsefesini aklınızın bir köşesinde bulundurun.
Tecrübemle konuşayım efendim. Mal gibi düz adama doğru dönmeyin dövüs pozisyonu alın yan durun rakibe karşı. ilk vuran kazanır fiyaskodur. ilk bana vuran kaç kişiyi yerlerde sürükledim bilmiyorum. Mühim olan duruş açısı ve yumruğu vücuttan destekli atabilmek. Sizden kalıplı biri ise mevzuya yumrukla başlamayın alttan dalın belinden havaya kaldırıp sırtından yere vurun. Önemli olan dengedir kuvvetli birinin ayağını yerden kesip sırt üstü yere vurursan artık doğrulana kadar rahat rahat döversin. Kavga edeceğin iki veya üç kişiyse etrafını sarmalarına izin verme sırtın güvende olsun. Dövüş sanatı bilmiyorsan Eline mutlaka bişey almalısın. (parke taşı, sopa, demir, şişe vs.)

Heyecanlanma ve acele ederek panik yapma. Güzel bir söz vardır; Cesur ol. Değilsen bile öyle davran. Hiç kimse aradaki farkı anlayamaz.
çöpçülerle dalaşmayın.
''sen benim kim olduğumu biliyo musun'' gibi boktan atarlara girmeyin.
Yemek buldun ye, dayak buldun kaç. Ayrıca konuşarak çözebiliriz, sakiiin.
mümkünse konuşmayın.. o kavgayı izleyen insanlar var.. "kimsin lan sen" gibi sözlerle canını sıkmayın insanların.. adam gibi kavganızı edin.
ilk 20 dakikada elinizden geleni yapın adrenalin hormonu geçince elinizden pek biş gelmicek ve korkmaya başlıcaksınız. Kolay gelsin.
ilk yumruğu siz atın.
motorcuysanız kaskınızı çıkarmayın. arabanız varsa, koşup levye almayın, karşı tarafın üzerine sürün ve ezin onu! liseliyseniz belinizde emanetiniz olsun. kız kavgasıysa sizden bir bok olmaz, gidin ve orda ölün. ülkücüyseniz kız kavgası hakkındaki yorumu okuyun.