bugün

Adamlar 15 milyon dolar getirmiş, tabi getirir amk bizde dolar 6 lira.
Burada yüksekten bozduracaklar kesin.
katar bize 15 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra, sayfaya ulaşılamıyor! doları protesto ediyoruz ama dolar üzerinden katardan yardım alıyoruz!

görsel
görsel
Dostumuz yok diyenlere gelsin.
umarım inşaat değildir.
Kavramları doğru kullanalım, buna yatırım denmez.
Basit bir örnekleme ile açıklayalım; geliri olmayan ödeme zorluğu çeken bir insana taksidini öde diye 1000 TL vermeniz gibi.
Yatırım demek iş alanı katmadeğer istihdam teknoloji üretim alanı açmaktır.
Enfeksiyon kapmış bu yüzden vücudunda yaralar çıkan birine yaptığınız pansuman tedavinin aracıdır ama enfeksiyonu yok edecek çözüm değildir.
abd ile mütemadiyen iş birliği içinde olan arap emirliklerine bir tepki de sayılabilir. arabistan atom atsalar türkiye' ye ses etmez neticede. e düşmanımın düşmanı dostumdur tabiiki de. ayrıca bu hamle, bakınız efendim islamcılık böyledir, biz birleşirsek hey yavrum hey vs. gibi bir göz dağı niteliğindedir. tabii daha diplomatik bir lisan da kullanılabilir, mesela altarnatif olarak ey amerika, biz bize yeteriz. gibi. *
karadeniz yaylalarına oteller yapmak olabilir mi diye akla gelendir.
Umarim karadenizi peşkeş çekmezler. ..
katar kardeşim 15 ateşle seri.
(bkz: #40051978)

Erdogan gitsinde isterse ulke batsin diyen o. cocugu bulamazsin ama dolar isterse 50 tl olsun, yeterki erdogana dokunulmasin diyen o. cocugu tonla.
Bazı arap fobisinden kabuslar gören ezikleri kudurtan yatırımdır. Neymiş arabın eline düşmüşüz sen kimsin lan tirrek.
Karşılığında ne alacaklar acaba? Merak uyandıran yatırımdır..
Aq kara daşşaklı araplarını sevmezdim ama helal olsun. Zor günümüzde yanımızdalar. Bizdeki orospu çocuğu pembe götlüler de ülke batsın diye uğraşsınlar.
Göbek atanlar şu yazıyı önce bi okusun da ondan sonra göbek atmaya isterlerse devam etsinler.

Yazar: Güven Sak, son derece güvenilir bir ekonomist-yazar.
Başlık: Türkiye'deki Katar yatırımları: Bir şehir efsanesi
http://www.hurriyetdailyn...ey-an-urban-legend-114422

Birtakım yine gaz haberler pompalıyorlar yarınki yatırımcılar telekonferansından önce ama durun bakalım ne çıkacak.
edit: çevirisini sonra koyacağım.
arapların gözü paradan başka bir şey görmez net.