bugün

ilerde oğluna pandik atıp gülebilecek baba adayıdır efendim.
yanlış yapan çocuk. her çocuk iç güdüsel olarak bilir ki kartopunun arasına taş konur. arası ne lan içine.
bakliyatın içine taş, odunların içine yaş katan ticaret adamları hep bu çocuklardan çıkar.

(bkz: çakal)
kartopunun içine çakıltaşı koyan çocuktan daha insaflı bir çocuktur. yine de (bkz: çocuk acımasızlığı)
kartopunun içine taş koyan çocuktan biraz daha zekidir ancak daha da tehlikelidir, zira bu çılgın veledin bir tekniği vardır diğeri gibi bodoslamacı değildir.
efendim hızını alamayıp buz bulamazsa taş koyacak çocuktur. arkadaşları bu çocuğu " ibne, puşt, göt, mna koyim " gibi tabirlerle seslenirler.
aşağı yukarı bilinen çocuktur. kalan süre zarfında tedbirin elden bırakılmadığı çocuktur.
orsp çcğ.
o kartopunu hazırlarken pis pis gülen çocuktur. iyi bir marifet yapmış gibi kendiyle gurur duyar. ilerde sidiğini şişeye doldurup stadta futbolculara fırlatacak olan çocuktur bu efendim.
(bkz: kartopunun içine koyan çocuk)
* * *
çakal carlos lakabı bu çocuklar içindir. ilerde tam bir ticaret adamı olacaktır tabi ne satacağı meçhul pezevenkse kadın diye travesti satabilir.