bugün

içene de ampul'ü koyup civ civi sıcak tutmuştur. hatta renkli civcivler bile beslemiştir. genelde ölmüştür, ölmeyeni ni de kesip komşusuyla paylaşmıştır. kim bilir bunun gibi efsane olabilecek daha neler yapmıştır.
tövbe haşa.
(bkz: civ üç harfliler)

tövbee.
Pazardan alinan renkli civcivlerle hayvan sevgisi kazanmis olan nesildir.

Cogu coluk cocuga karisti artik.
Geçmişi civciv cinayetleriyle dolu nesildir. Biri de mi yaşamaz. Yaşamadı. Hala pazarda denk gelirsem severim.
bahçeli evlerde yaşayanların civcivleri hep horoz çıkmış, milleti kovalamıştır.
uçana kaçana yapışan seksomanyak bir horozum vardı.
Iki gün sonra civcivlerinin ölmesiyle üzülmüş nesildir.
(bkz: mor civciv)
çok civciv yetiştirdim 100k manner pointim vardı.

hey gidi hey.
o renkliler hemen ölüyordu. gerçi sarılarda ölüyordu. çünkü sarı da bir renk. yani suç benim civcivlere bakamamam değil, suç civcivlerin renkli olmasında.
mahalledeki kedileri bayram ettirmiş nesildir.

üçer üçer götürdü şerefsiz kediler.
Garip bir kokusu vardı hayvanın, o kokudan dolayı yemek bile yiyemezdim bazen. Ama sürekli alırdım.
1 kaç tanesini büyütmeyi başarmış olmak harbi harbi nobel öďüllük başarıdır.
hepimiz yetiştirdik. sarısını, yeşilini, mavisini. hatta o dönem bir efsane vardı, "yumurtasını boyuyorlarmış, civcivde kabuğun rengine bürünüyormuş." şeklinde. kuvvetle muhtemel hurafeydi. renkli olanlarının büyüdüğüne hiç şahit olmadım. gerçi orjinal renginde olanların da büyüdüğüne hemen hemen hiç şahit olmadım. ne bekliyorduk ki, fabrikasyon varlıklar ancak kendi fabrikalarında hayatlarına devam edebilirlerdi.
Kelebek ömürlü civcivler ya.
Biz hala yetistiriyoz mk. Bunun nesi efsane?
Koy yeri candir.
Hayvan öldüğünde toprağa gömüp mezar yapan nesildir. Bunun birde balık versiyonu vardır ki sormayın.
Pazardan ya da pet shop lardan aldığınızda bahçesinden almış olmuyordunuz orda da kutuya ya da kafese kapatılmış oluyordu.
Civciv alanlara bahçeden çalmış muamelesi yapanlara uyuz oluyorum. Ölüyo falan diyonuz da biz baktık yani öküz gibi de oldular. Ötüp bizi uyandıran da oldu rezil eden de. 3 gün sonra ölüyorsa bu senin beceriksizliğindir bizim caniliğimiz değildir arkadaş ya.
Ne yaparsan yap illaki bir tanesi ölüyordu. O kadar öp, sev civcivi sonra da büyüyünce babanın hunharca kesmesi insanı üzmüyor değildi!