bugün

Bence olması gereken. Mevcut kargo şirketlerinin hiç biri ülkemizde olması gereken kaliteyi tutturamıyor. küçücük bir şehirde 5-6 tane kargo şubesi var. Kimine az kargo geliyor dağıtım yapmıyor. Kimine çok kargo geliyor gene dağıtım yapmıyor. Çeşitli nedenlerle dağıtım yapmadıkları için, Gidiyoruz şubelerden almak zorunda kalıyoruz. Dağıtıcı araçların trafiğe ayrı ayrı yük olması da ayrıca değinilecek bir durum. Birleştirin işte şunları. Ya da her şirkete bir mıntıka, bir bölge ayırın. Orada kargoyu yalnıza o şirket dağıtsın mesela. ayrı ayrı şubeler olacağına, bir bölgeye gelen tüm kargolar aynı yerden dağılsın. Hem kargo işlemlerinde müşterilerin beklediği kalite bir nebze artar. Hem daha güçlü bir kargo altyapısı olur türkiye'de. Yoksa böyle bölük-pörçük şubelerle ne siz kâr edersiniz, ne biz müşteriler iyi hizmet alabiliriz. Tabi serbest piyasadır ancak benden önermesi...
Ayrı ayrı olacağına toptan yapsınlar yapacaklarını. Evet.
bunu ciddi ciddi öneren kalbin saflığını övmekle beraber beynin geriliğini de yermek gerek.

neyse.
Kesinlikle aksaklıklara yol açar. Şu rekabet ortamında bile oldukça keyfi ürün teslimi yapan kargo firmaları böyle bir durumda "gelin kargonuzu kendiniz alın" şeklinde sms atacaktır.
Bir çeşit fikriyat.
Peki bu gerekliliğe kargo firmaları ne diyor?
Gelin soralım ;

Mng : aynn.
Yurtiçi : aynn.
Ptt : aynn.
Ups : aynn.
Aras : aynn.
Sürat : aynn.