bugün

Abimin ayagina kurdan batirmisim, hatirlamiyorum :d.
Jokey hesabı sırtına binmiştim...
Kırık olan sağ bacağım alçıdayken evde uzanmış dinleniyordum ve televizyon izliyordum. Kör inadım saolsun ablam kumandayı isteyince vermediğimden sürüklemeye başladı kumandadan çekerek, koca evi yarım saatte turladık amk.. bide dalga geçer gibi sürüklemeye başladığı yere geri sürükleyip bırakması cabası tabi....
Anılardır.
Halamın çocuğu olmadığı için zamanında çocuk esirgeme yurdundan çocuk almışlardı, yasal bir şekilde.

O zamanlarda da kağıt işlerini ben yapıyordum, resmi evrak işlerini. Kardeşim de bunu gördüğünde aklı başındaydı yani 11-12 yaşlarında. Aramızda 10 yıl var kardeşimle, bu anlatacağım olay da yaklaşık 5 6 yıl önce gerçekleşiyor.

Kardeşim yurttan çocuk aldığını yaşamış birisi, bende o zamanlar ona sende yurtta büyüdün. Biz seni de oradan aldık, aslında benim kardeşim değilsin. Bu aileden değilsin, annemle babam sen üzülme diye söylemiyor sana falan diyordum. ilk zamanlarda inanıp ağlıyorsu, sonradan sonraya o kadar çok söylüyordum ki bunu umursamaz hale gelmişti.

Bende bunun üzerine bir gün kuzenimin resmi belgelerini alıp üzerinde oynama yapıp, bunları (15 20 sayfa), kendisinin aslında camiden alınma olduğunu yazan bir sürü belge yi düzenleyip, birde kendi el yazımla a4 kağıdına "bugün eve yeni bir kardeş geldi" gibisinden günlük tarzı yazı yazıp yanına da internetten bulduğum bir erkek bebek fotoğrafını koyup dosyalayıp böyle benim odamın çalışma masasının arkalarına doğru saklamıştım. Evden çıkarken de elime telefonu alıp onun duyabileceği bir şekilde "tamam baba dosyalar masamın arkasında" demiştim. Biliyordum oraya gidip bakacak.

Benim söylememe alışkındı, ama ya ben kendisini üzmemek için bunu olağan bir hale getiriyorsam? Kendisi oraya gidip o belgeleri, fotoğrafını, benim el yazımı falan gördüğünde aslında söylediğimin gerçek olduğuna, kendisinin evlatlık olduğuna inanacaktı. Sonuçta kendi gözleriyle üzerinde ismi soy ismi doğum tarihi olan belgeler görecekti.

Ben "tamam baba masamın arkasında" diyip evden çıktım. Kafeye falan gittim, o zamanlar sevgilim var. Öhöm öhöm. Akşam oldu eve geldim, odama girdim önce baktım karıştırmış oraları sonra da toplamaya çalışmış.

yemek yiyeceğiz, neyse işte masaya toplandık, bizimki ortalıkta yok, çağırdım çağırdım sonradan kardeşim bir geldi yüzü bembeyaz. Size inandığım her şey uğruna yemin ediyorum yüzü bembeyaz olmuş kireç gibi. O an bende korktum kötü bir şey olmuş diye. Neyse işte yemek yedik, annem de farketmiş, yüzünü. "oğlum hayırdır hasta mısın" dedi, bizimki "oğlum" lafını duyunca gözleri doldu. Ben gülmemek için kendimi zor tutuyorum ama. Nasıl.

Böyle yutkundu ağlamamak için ama mümkün mü? Evlatlıksın.

- anne ben evlatlık mıyım?" dedi ama birden hıçkırarak ağlamaya başladı. Durumu gören babam " inanma abine yine şaka yapıyor" dedi ama o da şaşırmıştı ağlamasına.

Bunun üzerine bizimki masadan kalkıp odasına gitti, benim belgeleri getirdi masaya fırlattı.
"şaka mı ya ne şakası bana yalan söylediniz siz benim ailem değilsiniz, yalancılar gideceğim buradan" diyor ama bir yandan da ağlıyor, babamla annem belgelere bakıyor o ara yemek zehir oldu tabi.

Babam ciddi ciddi okuyor kağıtları, annem "abin şaka yapmıştır " falan diyor bizimki şaka kelimesini duyunca daha kuvvetli ağlıyor.

O an gülerek gittim sarıldım kendisine "şaka yaptım ben hazırladım onları" dedim, bu sefer bana da inanmasın mı? "madem sen hazırladın neden masada saklıyorsun, bıktım yalanlarınızdan" diyerek bana vuruyor. Babam topladığı kağıtları yüzüme vurarak "ne bok yediysen düzelt" diyip masadan kalkmıştı.

Yemin ederim şaka dediğimde karnıma bir yumuk attı, bir yumuk attı hayatımda yemedim öyle yumruğu ben.
Ben de geleyim senle oynamaya diye tişörtüne asılmıştım, bisikletle sürüklemişti beni.

Sonra akşam da dizlerime pansuman yapmıştı.
Kendinden küçük kardeşe yapılan işkencelerdir.

Çok şükür abim bu kadar acımasız ve gaddar değilmiş. Küçükken beni kızdırırdı, aramızda 8 yaş olduğu için bende bir şey yapamaz en fazla ısırırdım. Isırmayayım diye de avucumu ısır deyip beni sinirlendirirdi. En büyük yaşadığım işkence de bu.
online oyunlarda tam gaza gelip millete girip öldüğü zaman arkadan "15 kişiye saldırdım" açarak sigara eşliğinde dans etmek. bence psikolojik işkence veya ben sorunluyum.
Bir gün kardeşim tuvalette ıslak mendil bitmiş kalkamıyor cksjjs abla diye seslendi sesi titriyor ama gittim baktım ağlıyor abla allah rızası için gidip ıslak mendil alır mısın tuvalette kaldım diye xsjjsjsjsjd ben nasıl gülüyorum ama hainlik diz boyu bana ne dedim alamam normalde vahşi bir hayvan olan sevgili kardeşim o gün nedense minnoş bir ev kedisine dönmüştü jxjsjzj sonra ıslak mendil buldum çantamda getirdim bunun önüne sallıyorum elimde hadi al hadi al alamazsın ki diye bu nasıl ağlıyor ama salya sümük allahım djsjsjk.
Psikolojik işkencelerdir. Kardesim kucukken cok korkakti ben ise tam tersi. O yuzden surekli kardesime korku filmleri izletirdim (daha 8-9yaslarindayim) bir gun tv de yine halka cikti, annemle babam bizi babaanneme birakti babaannem de komsuya gitti. Evde yalniziz yani. Ben gordum halkayi samara o zamanlar favorim tabi. Dedim bunu izleyelim. O da diyor izlemem ben bunu. Bende dedim baska odaya git o zaman ben izlicem. Sonra korktugu icin baska odaya da gidemedi benle oturup korka korka izledi. Izlerkende seni babama söylücemler falanlar filanlar. Sonra o gece babaannemle uyudu.(ne pislik bir ablaymisim) sonra boyle hep izlettim ben. Onceleri karanliktan korkardi artik korkmuyor. Aslinda korkularinin ustune gitmesini saglayarak fobilerinden kurtardim.. *
abim sırf sakız çiğnerken patlattım diye sakızı saçıma yapıştırmıştı.
Üstüne böcek atma. Valla ben atıyordum.
Büyük koltuk minderlerini fırlatmak, o minderlerle sıkıştırmak, üstüne balıklama atlamak, wwe izleyip hareketleri onda denemek, eline bıçak alıp deli gibi
kovalamak, alnına vurup parmaklarına üfletmek, çikolata alıp ona vermemek.
(Şahit oldum.)
Kolonya içirmek, diş macunu yedirmek, okul saati dışında uyandırıp, hadi okula gideceksin demek.
Ayak baş parmağımı ağzına sokmuştum, pişmanım.
bim poşetine koyup askılığa asmak :(
anlatmak istediği şeyi anlamamış gibi yapıp yarım saat konuşarak can çekiştirmek.

abi bana telefon getircek misin?

getircem de beni özlemedin telefonu özledin galiba?

hayır seni de özledim

o zaman telefon getirmiyim

getir ya neden

beni sevmiyosub demek telefonsuz

gibi gibi
Tam teşekkül giyinip süslenmişken 'bu olmamış' demek.
sonra tüm gardrop dökülür ve yeni kombin ayarlanır.
yere yatırıp ters çevirip böcek gibi düz dönemeyen kardeşi keyifle izlemek.

buradaki kardeş bendim maalesef..
el uzatılıp alınabilecekken öteki odadan çağırılıp kumanda istemek. evet.
sandalyeye bağlayıp buz gibi kolayı başından aşağı dökmek.

abim az yapmazdı küçükken...
kuaföre amerikan traşı kestirelim diye götürüp sıfıra vurdurmak.
Kardeşiniz kız ise eğer sizin çekeceğiniz olur.
Burnu sıkılır
islenen suçlar üstüne bırakılır yani kardeslerin halinden anlıyoruz evelAllah.
eline tırnak geçirme.
çimdikleme.

zavallı çocuk. aklıma geldikçe içim acıyor.