bugün

* sürekli kardelen ayşe ile ilgili meselelere takılan yazarın içinde bulunduğu durum. süreklilik arzetmesi bünyede geçici hasarlara neden olabilmektedir. bu yüzden takacak başka şeyler bulunabilir. örneğin turkcell'in tavuğuna takılabilir.
sol frame in birtek kardelen ayse basliklariyla dolmasina neden olan durum.
(bkz: kardelen ayşe nin isminin elif olması)
(bkz: kardelen ayşe tatile çıksın)
kardelem ayşenin bülbül sesli öğretmeninin bugün öğretmen oldum ben sınıfımda kardelenler sözlerinin akılda kalmasıyla beraber oluşabilecek durumdur .
9 ay sonra baba olma nedeni.
kardelen ayşe kardelen ayşe
kaç puanla atandın bize söyle

diye şarkılar söylemektir.
kız çocuklarının okula gönderilmesi kampanyasının sembolü haline gelen kardelen ayşe hakkında abuk sabuk başlıklar
açmaktır.
(bkz: kardelen ayşe fetişizmi)
Kafayı yaralı şeylerle dalga geçmeye takmış kişilerin genel ruh halidir.Toplumsal bilinç adına bugüne kadar gerçekleştirilmiş en yararlı ve en etkili kampanyalarından biridir kardelenler kampanyası. Ülkemizde okula gidemeyen binlerce kızımızın aydınlığa doğru yola çıkmasına yardımcı olmuştur. Kampanyanın içinde bulunduğum için biliyorum ki; oradaki çocuklarımızın buna çok ihtiyacı var. Burada böyle bir kampanyanın simgesi haline gelmiş bir imge için abuk sabuk başlıklar ve yazılar yazmak yerine o çocuklar için ufacıkta olsa bir şeyler yapın. Çünkü herkes şanslı doğmuyor...Yardımcı olalım ve en önemlisi olmuyorsakta saygılı olalım.
artan kardelen ayse başlıklarından sonra ortaya çıkan başlıktır.
ömründe bir çocuğa bir kurşun kalem bile almamış dangalakların -evet dangalaklar- eğlenmenin ötesinde ahlaksızca, değerlendirmelerde bulundukları bozma olayıdır.