bugün

Şüphesiz ki bana çok garip gelen bir olay. yani şimdi bakıyorum rize, trabzon, ordu, samsun ve giresun'a. hepsinde de akp ezici üstünlükle önde. fakat diğer yandan bakıyorum, ortalıkta binlerce gürcü, rus, ukraynalı hayat kadını var ve buralarda paraya para demiyorlar, habire sınırdışı edilip bir daha geliyorlar. ortalıkta sürekli bu kızlara abayı yakan ve bu uğurda yuvalarını dağıtan temeller, cemaller ve dursunlar var. yoksa bu diyarlarda böyle bir ilişki tasvip mi ediliyor? bu çelişkiyi çözemiyorum. evet.
Erkek fahişelerin çokluğundandır.

Arz-talep meselesi yani.
doğu karadenizdeki bu gidişatı anlamak için parayı sonradan bulan laz müteahhitlere bakın. alayı ya allah bismillahla işe başlamış sonradan binaları dikip paraları bulduktan sonra tanyalara, lenalara akmıştır. bu müteahhitlerin eşi dostu, akrabaları da hep böyle tiplerdir. doğu karadenizin dindar, milliyetçi geçindiğine bakmayın. çoğu çıkarcı, rantçı, hilekâr tiplerdir.
tek gelir kaynağı fuhuş olan bir bölgede şaşılmaması gereken durum. güney doğu'da nasıl ki üretim yok her şehir kaçakçılıktan yürütüyor işi, karadeniz de üretmeyen vasat bir bölge. en büyük şehir dedikleri samsun ve trabzon amk daha ne bekliycen buradan.
ülkenin durumunun ne kadar kötü olduğunu gösterir. Hayat kadınını bile dışarıdan getirtiyoruz amk.
En azından Adanalılar gibi kendi karılarını satmıyorlar.

(bkz: Swinger) (bkz: Adana)

Edit. Ayrıca kadından anlıyormuş köftehorlar.