bugün

kadrosu itibari ile atv'nin yeni sezon bombası olmaya aday dizi.
istanbul'un en önemli tarihi yapılarından bir olmasına rağmen sözlükte yeni başlayacak bir dizi kadar bile bilgi barındırmayan önemli yapı. çarşının temeli 1461 yılında atılmıştır. Dev ölçülü bir labirent gibi, 30.700 metrekarede 66 kadar sokağı, 4.000 kadar dükkânı ile Kapalıçarşı, istanbul'un görülmesi gereken, benzersiz bir merkezidir. Adeta bir şehri andıran, bütünü ile örtülü bu site zaman içerisinde gelişip büyümüştür. içinde son zamanlara kadar 5 cami, 1 okul, 7 çeşme, 10 kuyu, 1 akarsu, 1 sebil, 1 şadırvan, 21 kapı, 17 han vardı. Fatih Sultan Mehmet tarafından yapılmıştır. 15. yüzyıl'dan kalan kalın duvarlı, bir seri kubbe ile örtülü eski iki yapının etrafı sonraki yüzyıllarda, gelişen sokakların üzerleri örtülerek, ekler yapılarak bir alışveriş merkezi haline gelmiştir. Geçmişte burası her sokağında belirli mesleklerin yer aldığı ve bunların da, el işi imalatının (manifaktür) sıkı denetim altında bulundurulduğu, ticari ahlak ve törelere çok saygı gösterilen bir çarşı idi. Her türlü değerli kumaş, mücevherat, silah, antika eşya, konusunda nesillerce uzmanlaşmış aileler tarafından, tam bir güven içinde satışa sunulurdu. Geçen yüzyılın sonlarında deprem ve birkaç büyük yangın geçiren Kapalıçarşı eskisi gibi onarılmışsa da, geçmişteki özellikleri değişikliğe uğramıştır.kaynak wikipedia
(bkz: grandbazaar).
ezel dizisiyle beraber pazartesi günü ekrana kitlenmeme sebep olması kuvvetle muhtemel dizidir. kadro sağlamdır nejat işler olgun şimşek ve erkan can 3'lüsü şiddetle takip edilmelidir.

edit: Her niyeyse umduğumu şu ana kadar yakalayamadığım dizi. böyle olmaması gerekiyor normalde ama bilemedim ben onuuuu *
oyunculukları ve kapalıçarşının gizemi diziye çekiyor insanı. ama halı fırlatma sahnesiyle gözden düşmemesi elde değil. o neydi öyle be? sihirli annem falan izliyorum sandım.
cok cok gereksiz teknoloji kullanimi ile bize seccade sahnesi yasatan dizi. yahu hic kasmayip cumburlop 2 sahnede koysaydiniz yere, ne gerek vardi. rezalet.
dizi olarak da oyunculuklar icin izlenir...
o değil de... el kadar çoçuğa 40*40 halı dokutacaklar bu dizide. neymiş efendim ailenin elindeki dükkan gitmesin, borçlarını kapatabilsinler. "mucize halı"ya 4 yaşındaki küçüçük çoçuğun minicik elleri düğüm atacak ki borç ödenecek, bunca emeğin karşılığı da yatacak bir yer, karnını doyuracak iki dilim ekmek olacak. çoçuk sömürüsüdür bunun adı.
ilk izlenimim çok kötü çekilmiş bir dizi. yönetmeni kimdir bilmem de pek bir amatör iş haline getirmiş diziyi. seccade sahnesi türk dizilerindeki efsane sahneler den birisi olmuştur şu an bence. ha bir de dizi öyle bir bitti ki. böyle dondu görüntü, nedense aklıma mahallenin muhtarları geldi...
şaşırtan dizi.

kadroya bakıyorsun, ortaya çıkana bakıyorsun, şaşırıyorsun. herkes değinmiş ama üstünden geçmekte yarar var. hangi zihin o halı uçurma sahnesini düşündü ve koydu bu diziye?
nejat işler olgun şimşek,erken can'ın müthiş bir uyum içinde oynadıkları dizi. sakin bir şekilde başladı ama oyunculuklar dizinin bütün eksiklerini kapatıyor.
nejat işler'in halıyı şeyhin önüne fırlatıp attığı sahneden sonra bu dizi benim için bitmiştir. şeyh yapılan kendisine yapılan gösteriyi sallamayıp arkasına bile bakmadan gidince ben kahramanlarımızın el ele tutuşup selana selana diye seslenerek yardım istemelerini beklerdim ama bir onu akıl edemediler.
beklentilerimin altında kalmış dizi, kapalı çarşı esnafları kötü resmedilmiş hiç samimi olmamış.
televizyon ekranlarında kendini özleten olgun şimşek'in daha ilk bölümde oyunculuğuyla kendine hayran bırakan dizi. ayrıca oyunculara sürekli çekirdek çitlettiriyorlar. canımız çekiyor yahu
prodüktörüne hayran kaldığım dizi: erkan can, olgun şimşek, nejat işler üçü bir arada.
66 Sokak,21 kapı ve 4000 civarı dükkandan oluşan tarihi alışveriş mekanıdır.
pazar gunleri ibb tarafindan kapatilmasi gerek esnaflari, gerekse turkiye ekonomisi icin gercekten buyuk bir kayiptir bu carsinin.
insana kalabalığa rağmen huzur veren ortamlardan biridir.
turistlerin rağbet ettikleri tarihi alışveriş mekanıdır. Özellikle Yabancı turistlerin ciddi anlamda para bıraktıkları bir yerdir. Ayrica ülkenin altin denilince akla gelen ilk mekanıdır.
ikinci bölümü ile daha bir güzelleşen dizidir.
izleyenlar anlayacaktır.
-hepimiz adiyiz!
nejat işler, olgun şimşek, erkan can gibi oyuncuları bünyesinde barındıran, atv dizisi.ilk intiba olumludur.kavga, gürültü, dayak, entrikalardan uzak bir senaryoya sahip.insanın yüzünde gülümse bırakıyor.tam puan veriyoruz.
içerisinde esnaf olanların genelde trilyoner oldugu turkıyede döviz piyasasını belırleyen genellıkle turistlerın ragbet ettiği ama türk insanının pek ragbet etmedıgı çarşıdır..Çogu turkten daha cok kapalıçarşıya gıden turist biliyorum.
bu dizide, bir şekilde gönül teli titremeyen varsa, gönül tellerini kontrol ettirsin. temassızlık var çünkü.
çok sağlam bir dizi, histerik bir biçimde takip ediyoruz.

(bkz: erkan can)
(bkz: nejat işler)
(bkz: olgun şimşek)
sıcacık, insanın yüzünü güldüren dizidir. fakat ezel ile aynı saatte yayınlanması çok büyük bir risk.
show tv ezel için daha iyi tanıtım hazırladığı ve türk insanı maalesef bunalım dizileri sevdiği için, balık bakışlı cansu dere ye rağmen ezel daha iyi rating alıyor.

umarım izleyici bu güzel diziyi farkeder, izler de yayından kaldırılmaz.
klişeleri bile farklı anlatımıyla, başarılı oyuncu kadrosuyla bu kadar dizi arasında izlenebilen nadir yapımlardan biridir. aslında her şeyi anlatıyor, elinde tabancalı bir adam da var, zorla evlendirilmeye çalışan ama buna karşı gelen bir kız da. ama insanı sıkmıyor, çekimler güzel, en önemlisi de insanı hiç ummadık bir anda gülümsetebiliyor.aşk ana teması ise oyuncuya yavaş yavaş hissettirilip, baydı artık dedirtmiyor.*
senaryosundan çok oyuncularıyla etkileyen dizi.nejat işler,olgun şimşek ve üstadları erkencan'ın oyunculuklarıyla dizinin kalitesini katladıkları su götürmez bir gerçektir.garip olan şey ise senaryonun klasik türk dizileri senaryolarından olmamasıdır.tabii ki yine çok eksikleri ve hataları var ama en azından klasik olmaması çok büyük bir artı olmuştur şahsıma göre.

edit: klasik bir türk dizisinden farkı kalmamıştır. yine arabeske bağladılar.
güncel Önemli Başlıklar