bugün

kapanan kadın kendisi için kapanır kapanmayan kadın kendisi için kapanmaz. herkesin hayatına kimse karışamaz tamam mı?
evet gelin görün ki cumhuriyeti oluşturan var eden millet bu tarz eylemlerde bulunursa bu etken edilgen toplumun kaderini belirler azınlık ise uyum sağlamaya başlar ha bu kimisine göre iyi kimisine göre kötüdür tartışılır.

müslüman bir toplum açıkçası zaten kadınların örtüldüğü bir toplum olarak bilinir. ... genel bakış açısı, geleneksel ve yerel bakış açısı dar açı geniş açı ap açı hangi açıyla bakarsanız bakınız bizim toplum sentezimizi iyice anlayabilmiş bir adamın zaten böyle bir çıkarımı olamaz.

he ben bunu kime anlattım? belki bir belki 2 kişiye belki de sadece kendime. hatırlamak da bir iştir nihayetinde.

seviyorum be kendimi hadi çüss..
At gözlüğü takmış insanlardan daha çok yakışıyor. Seni ne ilgilendirir arkadaşım birinin türbanı ya da mini eteği? Kendinizi bu kadar önemsemeyin derim ben, yine de siz bilirsiniz tabii.
açık kadınlarda 900 yıl anadolu ya yakışmamıştırın zıttıdır.
Başı açık orospular yakıştığı içindir.
ne güzel söylemiş akif:

"medeniyet dediğin açmaksa bedeni
desene hayvanlar senden daha medeni"
bu başlığı açan, yazarımsı insanımsı kişinin, bu sözlüğe yakışmıyor adıyla başka bir başlık açmayı akla getiren başlık.
yakında tüm kadınların nasıl olsa tek düze giyineceklerinden sorun teşkil etmeyeceği önermedir.

(bkz: yaptık oldu)
(bkz: türkiye de çok fazla şerefsiz olması)
(bkz: şerefsizlerin türkiye cumhuriyeti ne yakışmaması)
din ve vicdan özgürlüğü yokmu diye düşündüren başlık. varsa gündeme gelmemelidir, ki vardır.
yapmayın artık böyle önermeler denilesi önermelerdendir. abi çıkın artık şakirt-troll arasına sıkışmış söylemlerden.
son derece hatalı bir önermedir. "olm bu türban falan hep amerikanın oyunu lan. siz hiç bi bok bilmiyonuz gerçekleri göremiyonuz" gibi cümlelerle sosyal ortamlarda prim yapacam diye kendini rezil eden bir bünyeden çıkması olasıdır ayrıca.
insanların giyimine kuşamına tahamül edemeyecek kadar hazımsız , cahil bir kesimin hala bunları söyleyebilmesidir esas cumhuriyete yakışmayan.
faşit bir önermedir. her türk vatandaşının felsefi dini inanışlarını serbetçe icra etme hak ve hürriyeti vardır.

yeni cumhuriyet faşistleri de bağrına basacaktır 13 eylül den sonra.
Bluevelve'in kafasındaki eski, çarpık, garip cumhuriyete uygunbir yaklaşım olabilir belki. Ancak 12 eylül 2010'dan sonraki gerçek, sağlam, ikinci cumhuriyete "cuk" diye oturacaktır, hiç kuşkunuz olmasın..
endülüste kadınlar kapalı idi 800 yıl falan (711-1609). Katolik ispanyol kadınlar da kapalı idi. sonra napıyoz lan deyip kendi kimliklerini ortaya koydular. oradaki islam izlerini silip kendileri oldular. mesele yenilmek yenilmemek meselesi. eğer bir kadın olsaydım. bi de japon olsaydım göğüslerimi büyüttürüp "I love NY" tişörtü ile sokakta gezmektense Kimono'mu çekip meydan okumak isterdim. ve hiroşimaya saldıramamış bir amerikalının da kimono'ya özenmesini isterdim. ne var ki japon değilim, kadın da değilim. kot giyiyorum, güzel tişört seçerim tarzım var falan. türkiye cumhuriyetine çook yakışıyorum. heeyt.
türkiye cumhuriyetine yakışmayan kapalı kadınlar değil, kafaları örten bir bezi at gözlüğüyle inceleyen zihniyetlerdir.

yalnız bu noktada şunu belirtmek isterim:

anadolu kadının örtüsünü türban yakıştırmasıyla bağdaştırıp ilişkilendirip bir şekilde pis siyasetlerine alet edenler onlardan da beterdir.
mehmet akiften utanmayan insanların savunduğu düşünce.

''bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
acırım billahi tükürüğüme,tükürsem yüzüne ''

etmeyin eylemeyin,köken inkar etmek kadar alçakça bir şey yoktur.
gerçekten katıldığım önerme.durun itiraz etmeden önce bir dinleyin.geçen yaz amerikada bi barda tanıştığım kız türk olduğumu söyleyince benden uzaklaşmaya çalıstı, nedenini sorunca 'sizin kadınlarınızın kapkara giyiniyor ve kocalarını bizi öldürmeye yolluyor'dedi.her ne kadar karsı cıkmak istesemde bunun bi gercek olduğunu içten içe biliyordum.çünkü bu insanlar bizim seviyemizde değil, olsalarda haketmiyorlar.ayrıca görüntü kirliliği yaratıyorlar. akılları zedelenmiş ruhunu bi çuval kömüre satmış insanlar. nese konusmaya bile değmez.
kapalı kadınlarla bahsedilen şey gözler hariç heryeri kapatan kara çarşaflılarsa evet doğru ama tesettüre karşı söylenen bir söz ise verilecek cevap hassiktirigit idir! misal

http://biriz.biz/tugbagiyim/tugba32.jpg

gibi.
(bkz: mesele türban değil mesele türbanın altındaki)
saçları kapalı olanlar yakışıyor fakat beyinleri kapalı olanlar yakışmıyor.
(bkz: başörtülü kızlarla karşılaşan kemalist)
şekilci bir yazarın söylemi.

maksat yakışmak olsaydı venezuelaya bile yakışılırdı.

o kişilerin de türkiye cumhuriyeti ne kıyafet bazında bir yakışma kaygılarının olduğunu sanmıyorum. mini etekle mühendislik diploması alınmıyor.

mesela almanyaya da bira göbekli erkekler yakışmıyor. demek ki neymiş; ülkeye şekilsel olarak yakışma kaygısı yokmuş.
çok yakışıksız ve faydasız önerme .