bugün

En kötü yasaklardan biridir.
Belki içerde sigara içmek istiyorum illa dışarda mi oturmak zorundayım? Sigara içmek için illa dışarda masa mi aramak zorundayım?
yasakla saadet olmaz, ama bu örnekte durum biraz farklı olan bir vaka. halk sağlığına ciddi zararlar arzeden bir durumla ilgili olması nedeniyle itibariyle itiraz edilmesi pek güç bir uygulamadır.
en az 25 yıldır sigara içen biri olarak desteklediğim yasak. ama yetmez. okul çevrelerinde, parklarda, kafelerin ve restaurantların açık alanlarında da yasaklanması gerekir.
Beni cok mutlu eden yasaklamadir. Yinede esneklikler var tabii gece klubleri ya da iste yari kapali(yersen) yerlerde icilebiliyor hala.
evet zorundasın. ben senin o leş, iğrenç, sigara kokunu çekmek zorunda mıyım. ben sabah sabah dişlerimi fırçalamadan, ağzımı zorla sana koklatsam hoşuna gider mi aynı şey. bu düşüncesiz orospu çocukları, o kadar bencil ve egoist ki o dumanın, kokunun rahatsızlık verdiğini, düşünemeyecek durumdalar.

hayatımda hiç sigara içmemiş biriyim.hani alkol istediğin kadar iç, ben de içen biriyim. alkolün kokusu veya başka herhangi bir şeyi rahatsızlık veriyor mu vermiyor.

hele o yazın, leş gibi terle sigara kokusu üstüne sinip dolmuşa, otobüse binmiyorlar mı pislik orospu çocukları.